Rádce

Pojištění pro váš aktivní život

Trhni si nohou! S tímhle návodem může s koloběhem začít každý

Už dávno je pryč doba, kdy se za koloběžku považoval primárně malý kovový stroj s plastovými kolečky pro děti. Širší veřejnost pomalu objevila, že koloběžka není jen dětská hračka, ale že se na ní mohou vyřádit i dospělí. „Dospělácké” koloběžky s velkými koly dnes potkáte prakticky na každé cyklostezce a není to žádná rarita. 

Více

Řepa vás nakopne aneb tipy a triky, jak doplnit energii při sportu

Každá sportovní aktivita je náročná na energii, kterou člověku bere. Vlastně i proto sportujeme –⁠ abychom spálili kalorie, které se v našem (a na našem) těle ukrývají. Když je ale aktivita delší (typicky běh nad alespoň pět kilometrů) nebo je aktivit v průběhu krátkého časového období více (dvoufázový trénink nebo i těžší tréninky v tréninkovém plánu), je třeba pro optimální výkon energii rychle doplnit. 

Více

Hubnutí po přechodu. Rady, jak se menopauze postavit čelem a co dělat jinak než dřív

Menopauza je jedním ze zásadních zlomů v životě každé ženy. A nemůžeme ovlivnit, jestli nás zastihne dříve nebo později. Její nástup je totiž, jako mnoho dalších věcí týkajících se zdraví, silně individuální. Co ale ovlivnit můžeme, je náš postoj k změnám a adaptaci na nový stav. O tom, jak se popasovat s vlivy menopauzy na naši figuru, jsme si povídali s nutriční terapeutkou Mgr. Evou Veličkovou Hvoreckou.

Více

Podzimní běhání: boty, oblečení, čelovky

Dny se krátí, teploty padají, prší, fouká vítr a listí se barví do všech odstínů žluté a hnědé. Podzim je tu a s ním i otázka, jak se vybavit na běhání v tomto krásném ročním období. Stačí dodržet pár jednoduchých tipů a můžete si pohodlně prodloužit běžeckou sezónu, dokud nenapadne sníh a nepřesunete se na běžky.

Více

Jak „vyždímat“ pojistku na „blbost“ při sportu

Buďme pozorní. Když už si platíme tak užitečný produkt pojišťovny, jako je „pojistka na blbost“, byla by škoda nechat si ujít pojistné plnění jen proto, že nás nenapadl vztah mezi naším drcnutím do kamaráda, jeho rozbitými hodinkami a naší pojistkou.

Více

Jakou mast použít na zánět šlach a jakou na výron v kotníku? Vybavte si lékárničku na dovolenou

Máte domácí lékárničku plnou mastí a krémů a když přijde úraz, natáhnete si sval nebo vás prostě jen něco bolí, střídáte všechny najednou dokud nějaká nezabere? Asi vám nemusíme říkat, že to není úplně správná cesta. Každá mast má svou účinnou látku, jinou dobu působení a jiný účinek. V extrémních případech byste si naopak mohli své poranění ještě zhoršit. Jakou mast použít na zánět šlach, výron kotníku nebo pohmožděninu? 

Více

Jak nepřijít o jízdní kolo: Alarmy, zámky, nejlepší pojištění a služby proti krádeži

Kolo. Pro mnohé z nás nejen dopravní prostředek nebo sportovní náčiní, ale součást životního stylu a spolehlivý parťák pro volný čas, na kterého nedáme dopustit. Dnes kolo slaví svůj světový den a my si proto společně s pojišťovnou Kooperativa se podíváme na to, jak své kolo nejlépe pojistit, jak zamezit krádeži, i jak udělat maximum pro jeho nalezení.

Více