Úvod Nezařazené Technologie Bone Conduction! Bezpečné běhání pro milovníky hudby

Technologie Bone Conduction! Bezpečné běhání pro milovníky hudby


KOMERČNÍ SDĚLENÍ Většina běžeckých nadšenců si ráda okoření svůj každodenní rituál dávkou hudby. Ti, kteří si ale chtějí dopřát kvalitní poslech, byly až doposud vystaveni velkému riziku spojenému s tím, že přes sluchátka prostě moc neslyší. To se ale mění, komunita sportovních nadšenců roste a technologie s ní. Bone Conduction, nebo-li sluchátka s přenosem zvuku přes lícní kosti, je průsečíkem mezi poslechem kvalitní hudby a bezpečnější variantou sluchátek, která umožnují mít uši odkryté a tím pádem lépe slyšet.

Technologie přenosu hudby pomocí vibrací vnímaných kostmi na rozdíl od tradičních sluchátek založených na měničích, je na trhu už nějakou chvíli, nicméně k dokonalosti je vždy zapotřebí čas. Dnešní trh už přichází s vyladěnými modely, které ohromí hned v několika parametrech. Díky tomu že sluchátka jsou umístěna na bezdrátovém pásku na krk je jejich nošení opravdu velmi komfortní, a to zejména pro ty, kteří si potrpí na pořádný terén. 

Běžte bezpečně. Buďte vidět. Poslouchejte čistě 

Vedení zvuku kostmi zní trochu jako sci-fi, ale ve skutečnosti je to příjemná změna, díky které si můžete dopřát opravdu kvalitní hudbu ve špičkovém provedení. Tím, že se nachází sluchátka na povrchu našich uší, zůstávají odkryté zvukovody, což uživatelům umožňuje poslouchat hudbu, zatímco jejich uši mohou volně naslouchat zvukům v pozadí, a to zejména v rušném prostředí kde je přeci jen potřeba dávat pozor.

Bezpečnost se dostává mezi priority kvalitních produktů, a proto tomu není jinak ani u těchto sluchátek. Nejen že uslyšíte kdejaké auto, ale díky bezpečnostnímu LED světlu umístěnému na vybraných sluchátkách vás ostatní uvidí, a to i při nízké viditelnosti.

Limit bývá obvykle užíván ve spojitosti s časem, ale ani to není překážkou pro tento typ sluchátek. Na jedno nabití vydrží v rozmezí 4-6 hodin, a tak s chladnou hlavou nemusíte pár dní nabíjení před tréninkem vůbec řešit. Když už na to ale dojde, není to na dlouhou pauzu. Plně nabitá baterie je do pár hodin, na kratší výpravy pak stačí třeba jen 15 minut.

Buďte chytří. Buďte připojeni

I zde je znát vývoj technologie kupředu. Chytré párování je malý nýbrž velmi užitečný nástroj, který zjednoduší sportovní přípravu bez složitého vyhledání zařízení v telefonu. Pro ty, co si potřebují vyřídit hovor, už zde také není překážka. Ve sluchátkách jsou vestavěné mikrofony, takže už vás další telefon nepřipraví o tempo. 

Odolný povrch pro každé počasí 

V neposlední řadě je potřeba zaměřit se také na design. Pásek na krk je obvykle z lehkého vyztuženého materiálu, a tak v podstatě nejsou sluchátka na těle cítit. Elegantní design je opřen o jistou decentnost, a tak neurazí ani v případě vyladěného outfitu. Když už ale dojde na opravdový terén potěší zajisté ve vodotěsné nebo prachotěsné variantě. U tohoto typu sluchátek je také nedílnou součástí pouzdro, které poskytuje bezpečné skladování. 

Sportovní design a technologie – Philips GO

Jako příklad povedené varianty sluchátek můžeme uvést sluchátka Philips GO. Spojují všechny prvky sportovních sluchátek, a navíc poskytují poslech vysoce kvalitní hudby. 

Sluchátka Phillips A6606 SportHeadphones, Foto: se svolením Philips, Foto: se svolením Philips

Uživatelé modelu A6606 mají k dispozici velmi lehkou vyztuženou titanovou konstrukci, která se perfektně vejde pod cyklistickou helmu. Zároveň dobře drží, a tak jsou velmi vhodná i pro běh. Tento model se může chlubit bezpečnostní LED páskou a také intenzivním LED světlem, které lze ovládat pomocí aplikace Philips Headphones. 

Devět hodin přehrávání na jedno nabití, a k tomu chytré párování nabízí nepřetržitý koncert, který nepřeruší ani telefonát díky dvěma vestavěným mikrofonům. Nabíjení pomocí USB-C. 

Shrnuto podtrženo Philips přinesl na trh opravdu povedená sluchátka, která by si snad každý sportovní nadšenec měl přát pod stromeček. Nezbývá než malé shrnutí pro lepší přehled:

Phillips A6606 SportHeadphones
– Bezdrátová sluchátka s technologií Bone Conduction
– Výdrž: 9 hodin poslechu, plné nabití do dvou hodin
– Nabíjení: kabelové, USB-C
– Design: lehký titan, IP67 – vodotěsný, prachotěsný a odolný proti potu (bezpečné až do jednoho metru ve vodě po dobu 30 minut)
– Bluetooth: 5,0 se snadnou automatickou detekcí zařízení Bluetooth a inteligentním párováním
– Cena: 3 174 korun

1+1 zdarma

Pokud nyní zakoupíte sluchátka s přenosem přes lícní kost TAA6606 v síti Electroworld či Alza, získáte zdarma bezdrátová sluchátka TAT2206.

0 FacebookEmail

1 komentář

Stenly 23. 11. 2021 - 9:01

Bone conduction sluchátka jsou obecně výborná a bezpečná varianta pro sport, u těchto se líbí LED světlo, to na svých AfterShokz nemám.

Odpověď

Okomentovat


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.