Cyklistika

Vybavení na kolo, recenze a inspirace

Díky sportu jsem lepší rodič, říká autorka originálních cyklistických ponožek

Na začátku byl nápad na originální dárek ke svatbě a záhy poté objevení díry na trhu. S Michaelou Sušickou, tvůrkyní originálních cyklistických ponožek Traťoffky, jsme si popovídali v naší minisérii o inspirativních podnikavých ženách, které milují sport. Dnes o tom, jak rozjela podnikání na mateřské, a jak s dítětem zvládá běh i milovanou cyklistiku.

Více

Recenze: Cyklocomputer Garmin Edge 840 je zmenšená nadupaná verze prémiového modelu

Garmin Edge 840 je dalším zástupcem osvědčené řady cyklocomputerů, který přináší podstatná vylepšení a nové funkce. Řada Edge od značky Garmin nabízí hned několik modelů se zaměřením na různé potřeby jezdců a také jejich finanční možnosti. Model Edge 840 patří mezi dražší a nadupanější zástupce této linie, který leckterému cyklistovi poodhalí svět výkonnostního sportu a bude ho neustále ponoukat k lepším výkonům a překonávání sebe sama.

Více

Umíte zajet na kole jeden kilometr „pekelně“ rychle? Tak to ostatním ukažte a třeba vyhrajete telefon Samsung

ADVERTORIAL Užijte si předposlední červnové odpoledne ve znamení sportovních aktivit a zábavy. Baví vás jízda na kole? Závodíte rádi, nebo naopak dáváte přednost více kreativním aktivitám? Tak jako tak je čtvrteční akce Bohémská porce zábavy jako dělaná pro vás. V rámci ní totiž Samsung chystá ve své zóně speciální aktivity, ve kterých budete moct nejen porovnat síly s ostatními účastníky, ale také soutěžit o hodnotné ceny. A na jaký program se můžete těšit?

Více

Canyon představuje nový Neuron: Kolo stvořené k dobrodružstvím

ADVERTORIAL Skutečně vynikající horské kolo je víc než jen souhrn jeho dílů – víc než jen kombinace uhlíkových, hliníkových a ocelových komponent. Je to kamarád, který vás motivuje k tomu, abyste se vypravili po nových trasách, ponořili se do zážitků a míst, které jste si předtím ani nedokázali představit. A pro cyklisty, kteří touží po takovém dobrodružství, tady má Canyon novinku.

Více

Recenze: Používá ho i armáda. Tacx NEO Bike je to nejlepší, na čem můžete doma jezdit

Každý aktivní jezdec, kterému se zalíbí jízda na kole a baví ho to, bude řešit, kde jezdit od podzimu do jara, když venku není úplně ideální počasí kolo. Vzhledem k tomu, že je brzo tma, více prší a je zima, tak je na čase se přesunout ze silnice do pokoje. Už rok používám trenažér Tacx NEO Bike, který je v současné době jeden z nejlepších domácích trenažérů na trhu. A tady jsou důvody proč jsem si ho tak zamiloval.

Více

Test: Stačí pár plastů a váš trénink v obýváku je daleko realističtější. Garmin Tacx Neo Motion Plates

Pokud máte rádi trénování na kole doma v rozumné míře jako já, tak tahle vychytávka by vás mohla zaujmout. Už cyklistický trenažér Tacx NEO 2T je prostě naprosto skvělý sám o sobě, protože dokáže velmi dobře simulovat jízdu venku. Zrychluje z kopce, dokáže rozeznávat různé povrchy a zadní stavba se pohybuje lehce ze strany na stranu. A když na něj nasadíte Garmin Tacx NEO Motion Plates, tak se začne pohybovat navíc dopředu i dozadu.

Více

Umělá inteligence radí začátečníkům a další novinky ze světa běhání a cyklistiky

A je tu další várka zajímavostí a tipů ze světa sportu a zdraví je tu. Přečtěte si, co můžete udělat pro zdravější střeva, jaké novinky přináší nová verze Zwift a jak vám aplikace Actigo pomůže hledat závody. A taky jsme museli vyzkoušet, jak je na tom umělá inteligence s doporučením pro začínající běžce. Výsledek nás docela příjemně překvapil.

Více

Dárky od 50 korun: Máte doma sportujícího ”magora”? Třeba zrovna tohle potřebuje

Občas je to oříšek, aby jeden vymyslel, co dát tomu druhému jako dárek. O to víc, když je dotyčný vášnivý sportovec, který má ve vašich očích už přece všechno. Ale opak je pravdou. Sice se už boty, věci na posilování, funkční oblečení, různé cyklistické vychytávky a počet kol postupně integrovaly do vaší domácnosti a okupují různá zákoutí, to ale neznamená, že není ještě spousta věcí, které by se mu mohli rozhodně a nutně hodit. Tady je několik tipů přímo od redaktorů RUNGO.cz. Třeba vám pomohou. 

Více

Test: Cyklocomputer Garmin Edge Explore 2. Skvělá výdrž, přesná GPS, velký dotykový displej a cena potěší

Máte rádi kolo, toulání, objevování a zkoumání nových cest, cestiček a terénů? Garmin Edge Explore 2 by mohl být cyklocomputer přímo pro vás. Má velký dotykový displej, detailní mapové podklady a navigaci, slušnou výdrž na baterku a spolehlivé provedení, které vás na cestách nenechá na holičkách. Sice na něm nenajdete některé statistiky a údaje pro sportovce a závodníky, ale to pro nás, co jezdíme pro radost a potěšení z jízdy, nemusí být vůbec na škodu. 

Více

Kolofix pointy míří do menších měst. Servis kola budete mít na dosah ruky

Advertorial Když jsem na začátku léta jezdil v rámci treninku na Stradek Bianche kopce v Beskydech kolem Čeladná a porouchala se mi elektronická přehazovačkou, tak jsem hledal servis. Všude samozřejmě plno, jenže já to potřeboval hned, jak jinak. Zkusil jsem tedy Kolofix, který má pobočku v Ostravě. Zavolal jsme na jejich linku a zarezervoval termín hned na druhý den. Paráda, jen škoda, že nebyli trochu blíže, abych ušetřil čas, posteskl jsem si.

Více

Toskánský Mordor, který se mi vytetoval do srdce aneb na trase Strade Bianche 

Přes 180 kilometrů, 3 000 nastoupaných metrů, kolem 35 kopců a kopečků a hlavně 11 šotolinových úseků. Tak to je trasa Strada Bianche, cyklistického závodu, ve kterém si neoddechnete. Strmé toskánské výjezdy a sjezdy nic neodpustí. A ty scenérie, ach. Na tohle jsem se od konce února připravoval s tím, že si to už strašně dlouho chci zkusit zajet. Nepodařilo se, na 130. kilometru, kdy se můj tep stále nesnižoval pod 155, jsem jako kardiak doznal, že to stačilo. Prozatím.

Více

Blbuvzdornost a ovládání, které pochopí i „blondýna“ na první dobrou. To je nový Bosch eBike Systems

Ráda si vyzkouším něco nového a nerada říkám ne sportovním výzvám, proto jsem dlouho neváhala a přijala nabídku vyzkoušet si elektrokolo s nových Bosch eBike Systems, i když elektrokola nejsou úplně můj běžný šálek kávy. Byla v tom hlavně zvědavost, na elektrickém kole jsem již několikrát seděla, tak mě zajímalo, jestli to bude jiné a jak se bude jízda lišit, protože technika jde stále mílovými kroky dopředu. Nejsem technický typ, ve fungování elektroniky se prakticky nevyznám, jsem spíše nadšený uživatel a většinou dokážu říci jen líbí se mi, nebo nelíbí.

Více