Vybavení

Testy, recenze a inspirace sportovního vybavení – RUNGO.cz

Od pálení pneumatik k drcení štěrku: Pilot F1 Valtteri Bottas si zajede gravelový šampionát

Valtteri Bottas je jméno, které si fanoušci motorsportu si ho na první dobrou spojí s vozy Formule 1. Proč si o něm tedy čtete u nás? Tenhle svérázný Fin je totiž z kokpitu formule pravidelně přesedá do sedla gravelu. Do cyklistiky se opřel natolik, že začal sám závodit, v rodném Lahti pořádá unikátní gravelové závody a stal se ambasadorem značky Canyon.

Více

10 tisíc kroků denně: přežitý mýtus, nebo minimum, které musíte odchodit?

0 tisíc kroků. To je léta tradované optimum, které by měl člověk za den nachodit. Tedy bylo – do doby, než nedávná studie vyvrátila zakořeněnou mantru tohoto kulatého čísla. Teď totiž frčí číslo 4! Přesně 4 tisíce kroků denně! Není to málo, Antone Pavloviči? Kolik tedy musíte nachodit a proč na tuhle otázku neexistuje jednoduchá odpověď?

Více

555 kilometrů z Chebu do Opavy na jeden zátah. Robotická cyklistka zvládla Krále 50. rovnoběžky

Taková výzva se neodmítá! Byla jsem oslovena Slavia pojišťovnou Sport teamem, jestli bych nechtěla být ambasadorkou jejich akce „Král 50. rovnoběžky“. Podstatou je dojet mezi 1. květnem a 31. říjnem z Chebu do Opavy (nebo naopak) přes pět daných průjezdních bodů. Zbytek trasy už si každý může naplánovat, jak je libo. Na kolik dní si akci rozvrhnete, je samozřejmě na každém z vás. Já jsem se rozhodla, že to zkusím zajet na jeden zátah. Pořadatel mi zařídil doprovodné vozidlo, takže jsem s sebou nemusela tahat teplé oblečení na noc ani kýbl energy drinků. Vykoupeno to ovšem bylo delšími pauzami na kontrolních bodech, kde se má pouť musela řádně zdokumentovat :-)

Více

Cyklopočítač Garmin Edge Explore: za tyhle peníze ho budou cykloturisté milovat

Garmin Edge Explore sice nepatří mezi žhavé novinky, ale od svého uvedení v roce 2018 se vyprofiloval jako velmi atraktivní volba. Pro koho? Zejména pro rekreační a turisticky zaměřené cyklisty hledající spolehlivý GPS navigátor s výborným poměrem cena-výkon. Garmin se rozhodl udělat cenu ještě atraktivnější, a proto rozhodně stojí za připomenutí, čím může nejednomu cyklistovi zpříjemnit život.

Více

TEST: Garmin Forerunner 165. Parádní a levné hodinky s AMOLED displejem. Konečně!

Tak jsme se konečně dočkali. Garmin přidal další model do multisportovní řady Forerunner a tentokrát se zaměřil na sportovce a aktivní lidi, kteří ocení kombinaci designu a sportovních funkcí. Sportovní hodinky Garmin Forerunner 165 mají AMOLED a slibují dobrý poměr funkcí, kvalitního designu a přívětivé ceny. Jestli se Garmin podařilo tyto sliby naplnit se podíváme v našem testu.

Více