Zdraví

Jak zdravě a dlouho sportovat – RUNGO.cz

Jakou mast použít na zánět šlach a jakou na výron v kotníku? Vybavte si lékárničku na dovolenou

Máte domácí lékárničku plnou mastí a krémů a když přijde úraz, natáhnete si sval nebo vás prostě jen něco bolí, střídáte všechny najednou dokud nějaká nezabere? Asi vám nemusíme říkat, že to není úplně správná cesta. Každá mast má svou účinnou látku, jinou dobu působení a jiný účinek. V extrémních případech byste si naopak mohli své poranění ještě zhoršit. Jakou mast použít na zánět šlach, výron kotníku nebo pohmožděninu? 

Více

Fyzioterapeutka o tom, co se děje v těle cyklistů. Co a proč je bolí?

Každý sport zatěžuje tělo určitým specifickým způsobem. A pokud si máme představit kompenzaci, je třeba zapřemýšlet o tom, co dostává při daném pohybu nejvíc zabrat a co je naopak zatíženo málo. A také obsáhnout vše, co se děje mezi tím. Co tím myslím, hned vysvětlím, uvádí článek fyzioterapeutka Kateřina Honová, která se specializuje na sportovce.

Více

Šílený mi přišel doplněk stravy, který měl v sobě THC a steroidy, říká Martin Vlček

Prodej sportovních výživových doplňků je jeden obří byznys. Výrobci se předhánějí se superlativy u svých produktů, barevně přeplácané produkty nás atakují z regálů nejen ve specializovaných prodejnách a eshopech, ale i v běžných supermarketech. Jeden by si pomalu myslel, že sportovat bez nějakého toho doplňku není snad ani možné. Když už se pro nějaký rozhodneme, tak je to často ruská ruleta, protože složení na etiketě nemusí vůbec odpovídat realitě. Jak se v tomhle všem vyznat, na co si dát pozor, co je pro naše tělo dobré a co naopak? V rozhovoru s produktovým managerem Martinem Vlčkem z firmy Inkospor se vám na tyto otázky pokusíme odpovědět.

Více

Oslavili jste 60? Pravidla pro příjem bílkovin se mění

Lidé, kteří aktivně sportují, se obvykle o svůj zdravotní stav a dobrou kondici zajímají. A aby naše těla fungovala tak, jak mají, je třeba se kvalitně stravovat. O tom, na co by se měli ve výživě zaměřit především starší sportovci, jsme si povídali s nutriční terapeutkou Mgr. Evou Veličkovou Hvoreckou.

Více

„Pohyb vám umožňuje žít v přítomnosti. Je to skvělý způsob, jak lépe zvládat současnou situaci,“ říká psycholožka.

Stres, neustálé sledování zpráv, nejistota z toho, co bude nebo složitost pochopení vlastní existence. To vše v poslední době rezonuje mezi lidmi a pro mnoho z nich je to velmi psychicky náročné. Co ale s tím? Jak vše zvládnout? Je třeba sport správným katalyzátorem? O tom všem jsme si povídali se sportovní psycholožkou Veronikou Balákovou.

Více

Jak si sám namasírovat záda: čtěte si na „lotosových květech“

Od ztuhlosti a bolesti namožených zádových svalů může pomoci obyčejný tenisák, ale i pouhé ležení na speciální podložce Pranamat ECO. S fyzioterapeutkou Mgr. Kateřinou Honovou přinášíme tipy, jak k domácí masáži přistupovat, na co se jednotlivé pomůcky hodí a jak je používat, a kdy už raději oslovit odborníka.

Více