Inspirace

Rozhovory, reportáže a motivace – RUNGO.cz

Rozhovor: Hobby běžci roste doma šampion. Co se snaží synovi vštípit a jak ho vede ke sportu?

Na Aleše Pietrulu (*1981) jsem narazila na Facebooku, kde se pochlubil výkonem svého syna –⁠ třináctiletý Jakub (*2009) vyhrál patnáctistovku na halovém mistrovství ČR v kategorii juniorů. Do kapsy tak strčil své o poznání starší kolegy a jeho táta –⁠ taktéž nadšený běžec –⁠ je na něj právem hrdý. Jak vést děti ke sportu, aby si jej neznechutily, jak se krmí vyhládlý triatlet ve vývinu a jak puberťáka motivovat, aby se sportem nepraštil?

Více

Budík po patnácti minutách a cvičit. Jiná cesta není

Jsem přímým důkazem chronického nestíhače, protože pokud lítáte mezi několika pracemi, počítáte každou minutu, tak někam narvat trénink je občas nadlidský úkol. Je to pro mě stres a když jste navíc slaboučký na počty jako já, tak je to občas tragédie. Důkaz? Odcházím do práce, když je státní svátek, dobíhám tramvaj (správný rocker neběhá, natož aby zrychlil krok), pořád přepočítávám služby v práci, zapomínám, co jsem kde slíbil a slibuji věci, které jsem nikdy přece nemohl slíbit atd. Ale i přesto si alespoň hodinu na trénink najdu, byť to není tolik, kolik bych chtěl. O to víc si ho ale užívám. 

Více

V květnu si vyšviháme formu! Jak správně na pohyb, který spaluje kvanta kalorií, prozradila fyzioterapeutka

Zatímco většina předešlých výzev byla převážně o síle, v květnu si dáme trochu toho kardia. Tentokrát budeme potřebovat pomůcku, kterou má většina z nás doma ještě z dob dětství. Švihadlo je základní vybavení snad každého tělocvikáře a tedy i dětí. Jak vést správně pohyb osvětlila fyzioterapeutka Mgr. Hana Willmannová z Centra rehabilitační a sportovní péče.

Více

Udělal jsem si genetický test a zjistil, že nový Zátopek ze mě asi nikdy být nemohl

Jako malý jsem byl pořád ponořený do časopisu Stadion a hltal v něm příběhy rubriky Giganti světového sportu, nebo S lvíčkem na prsou. Vystřihoval jsem všechny fotbalové týmy a bylo mi fuk, že jde třeba o albánskou ligu. Nebyl den, kdy bych nehrál ten nejzásadnější zápas historie a bylo mi fuk, zda s míčem, hokejkou, nebo raketou. Ve všem jsem byl nakonec průměrný, ale bylo mi to fuk, fantazie totiž byla víc než ctižádost.  Ale co když jsem měl pro nějaký sport fakt vlohy, jen jsme to doma nevěděli? Co když jsem mohl být atlet, nebo cyklista. Co když…

Více

Jak běhají Češi: muži jedou na výkon a utrácí za boty, ženy volí zlatou střední cestu. A jak běhá na jaře redakce Rungo?

Advertorial: Staré lidové přísloví říká „Co Čech to muzikant“, novodobá adaptace tohoto úsloví by mohla znít „Co Čech to běžec.“ To jsme mohli ostatně na vlastní oči vidět také o prvním dubnovém víkendu na vyprodaném pražském 1/2maratonu. Běžecké nadšení dvanácti tisíc závodníků jen potvrzuje průzkum Jak běhají Češi, který pro značku PUMA zrealizovala agentura DATANK.

Více

Nová výzva Jaroslava Kulhavého. Promluvil o své další sportovní epoše

Když 1. února 2023 oznámil Jaroslav Kulhavý svůj záměr zúčastnit se některých podniků světové série v terénním triatlonu Xterra, byla to pro mnohé fanoušky příjemná zpráva. Legenda (nejen) českého MTB se sportem ještě nekončí. A teď, po jeho vítězství v závodě evropského poháru Xterra na Maltě, už také víme, že v nové disciplíně bude Jaroslav Kulhavý předvádět famózní výkony. O tom, jak vidí svou sportovní budoucnost, se můžete dočíst v následujícím rozhovoru.

Více

Čeští elektrocyklisté se nejvíc bojí aut a pádu v terénu. 68 % Čechů je proti nelegálnímu čipování

Advertorial: Srážka s autem a pád v terénu, tohle jsou dva největší strašáci českých elektrocyklistů. Jezdit mezi auty se bojí více než třetina z nich. 80 procent dotázaných vnímá elektrokolo jako dopravní prostředek, díky kterému se mohou vrátit zpět do sedla. Od samotné koupě většinu zájemců odrazuje pořizovací cena. Třetina respondentů naopak elektrokolo vidí jako prostředek pro úsporu peněz za benzín a naftu při cestách do práce. Nejen tyto zajímavosti o elektrocyklistice v Česku vyplynuly z aktuálního výzkumu Median pro společnost Bosch eBike Systems.

Více

PUMA vítá do své rodiny českou elitní běžkyni Moiru Stewartovou

Advertorial: Globální sportovní značka PUMA se propojuje s elitní českou běžkyní a držitelkou dvou národních rekordů Moirou Stewartovou. Moira tak rozšiřuje hvězdnou rodinu atletů využívajících špičkové technologie a běžecké know how produktů značky PUMA. V obuvi PUMA se pražská rodačka pokusí vylepšit nejen další rekordy, ale také úspěšně zvládnout kvalifikaci na olympijský maraton.

Více