Zavřít
Asics Novablast mají zadní část podrážky, jako by kopíroval obličej Krytona z ČErveného trpaslíka. Foto: koláž Marek Odstrčilík

28. 5. 2020 5:00

TEST: ASICS Novablast, pohodlná bota ve sci-fi designu

Hned na úvod musím přiznat, že značku ASICS jsem měl vždycky rád. Odběhal jsem spousta kilometrů v jejich modelu Nimbus a nikdy jsem s nimi neměl jediný problém. A teď se mi po delší odmlce naskytla možnost vyzkoušet jejich nové Novablast. Zapíše se do žebříčku mých nejoblíbenějších bot?

ASICS Novablast
cena: 3 499 Kč
Klady:
+ pohodlné
+ lehké
+ dobré tlumení
Zápory:
– horší stabilita
– někomu se nemusí líbit design

Boty jsou velmi lehké, prostorné, s neutrálním došlapem. Pěnová mezipodešev Flytefoam Blast je neskutečně měkká, ale i tak máte pocit, že vaše energie vložená do odrazu nemizí kdo ví kde. Novablast krásně odvalují pohyb kupředu a i při delších výbězích mě v nich nebolely klouby a kolena. Někomu by mohl ale vadit vzhled jejich patní části, protože vypadá jak hlava Krytona z Červeného trpaslíka. Tvar je takový tvrdě geometrický. Ale ruku na srdce, kdo se kouká dozadu.

Díky tomu, že je svršek tohoto modelu z měkké síťoviny, ani jednou za necelých sto naběhaných kilometrů jsem nezaznamenal upocené nohy. A pokud sprchne, tak je jejich schnutí rychlé. Prostě a jednoduše to velmi dobře luftuje.

 class=

Novablast se velmi dobře nazouvá, noha do ní vklouzne zlehka. Bota působí elasticky a když utáhnete tkaničky, nohu krásně obepne. Nikde nic neškrtí a ani nepůsobí puchýře nebo oděrky a vy máte pořád pocit prostoru pro prsty.

 class=
Asics Novablast velmi dobře padnou na nohu. Foto: Magdaléna Ondrášová

Některé silniční modely se dají použít i do lehkého terénu, ne však testované Novablast, to jsou prostě kované silniční objemové boty. Noha v nich i na mírnější nerovnosti nemá zrovna super stabilitu, a pokud za mokra vběhnete na mokrý kámen nebo kořen, můžete skoro počítat s tím, že během chvilky budete vidět celé nebe. Tyhle boty byly prostě stvořeny pro asfaltové polykače kilometrů, což je povrch, na kterém jsou rozhodně stabilnější.

 class=

ASICS Novablast jsou určeny pro ty, kteří běhají převážně po asfaltových cestách, cyklostezkách a v parcích. Lehkost, svižnost a velmi dobré tlumení vám zaručí mnoho zdolaných kilometrů po tvrdém podkladu.