Inspirace a příběhy

Motivace, inspirace a reportáže

Do karantény na 3 hodiny, na trati pak 30 minut. Orienťák a jeho zvláštnosti. Co je embargo?

Falun – Předposlední závodní den je za námi a před námi vyhlášení vítězů, kde opět uslyšíme českou hymnu! Kryštof Bogar si mezi muži poradil s nástrahami sprintové trati nejlépe, ale zvítězil jen o dvě vteřiny před naším týmovým kolegou, Vojtěchem Stránským! Čtvrtý byl opět o dvě vteřiny za třetím Jan Hašek. “Skvělé,” ohodnotil to trenér.

Více

Medaile ukážou doma dětem. Češky vybojovaly po mateřské pauze na MS bronz

Mora – Trojice českých reprezentantek zajela v sobotu v dalším závodě štafet na mistrovství světa MTBO ve Švédsku perfektně – dojely si pro bronzové medaile. Naposledy spolu Renata Paulíčková, Marie Kamarytová a Martina Tichovská stály na stupních vítězů v roce 2016 v Portugalsku. I tehdy dojely ve štafetách třetí. Možná se ptáte, proč tak dlouhá pauza? Odpověď je jednoduchá i složitá zároveň: všechny tři se mezitím staly matkami.

Více

Předstartovní horečka mistrovství světa v MTBO. Fanděte Čechům, ať přivezou opět medaile

Falun – Jsme ve středním Švédsku, v provincii Dalarna proslavené červeným dřevěným koníkem, konkrétně ve městě Falun. V zimě se tu prohánějí běžkaři a skokani na lyžích a v létě – taky! Akorát na kolečkových lyžích. Přidávají se k nim ale (tak jako všude na světě, kde je to v lesích pěkné) i cyklisté. A mezi nimi budeme letos i my. Reprezentanti České republiky v orientačních závodech na horských kolech, zkráceně MTBO. Zní to trochu krkolomně, my tomu říkáme prostě “bajky”. V pátek začíná mistrovství světa.

Více