Inspirace a příběhy

Motivace, inspirace a reportáže

Brněnská stálice Lenka Topinková: „Vytvářím prostor pro běh i tam, kde by se mohlo zdát, že to nepůjde.”

Lenka Topinková (*1976) je asi pro všechny běhající Brňany známým jménem. Nejenže poctivě obráží závody v okolí, často je i vidět na stupních vítězů. Tuto útlou sympatickou paní můžete na závodech nejčastěji vidět s úsměvem na rtech a v doprovodu dětí –⁠ má jich dokonce pět. Když zrovna neběhá, trénuje děti v jejím domovském klubu AC Moravská Slavia.

Více

Paralympionička Kateřina Antošová: Sport mě drží při životě

Příběh Kateřiny mne zaujal. Sportovně založené čtyřicátnici se jednoho dne ve vteřině změnil život, když spadla ze žebříku a ochrnula. Zůstala upoutaná na invalidní vozík, ale navzdory nepřízni osudu se nevzdala a sportuje dál. A dosahuje výjimečných výsledků. O sportu s handicapem jsem si povídala se sympatickou a usměvavou paralympioničkou Kateřinou Antošovou.

Více

Umělá inteligence radí začátečníkům a další novinky ze světa běhání a cyklistiky

A je tu další várka zajímavostí a tipů ze světa sportu a zdraví je tu. Přečtěte si, co můžete udělat pro zdravější střeva, jaké novinky přináší nová verze Zwift a jak vám aplikace Actigo pomůže hledat závody. A taky jsme museli vyzkoušet, jak je na tom umělá inteligence s doporučením pro začínající běžce. Výsledek nás docela příjemně překvapil.

Více

Zarputilá dívenka je obrovskou inspirací pro zdravé, Garmin a Rouvy překvapují vzhledem. Novinky ze sportu

Novinky ze světa vytrvalostního sportu. Platforma Rouvy přidala nový realističtější pohled na virtuální cyklistické trasy, Garmin přidal modelu Instinct ručičky a v Novém Yorku se běžel maraton, kde jste na startu mohli vidět i pár opravdových celebrit – některé i cíli. O tom všem i jedné zarputilé dívence se můžete dočíst v pelmelu informací posledních 14 dní.

Více

Sport, ingredience, která stmelila vztah otce a syna. Hned na prvním závodě mě předběhl, říká hrdě otec

Petr Škrobák (*1972) pracuje jako chemik-laborant ve společnosti DEZA a.s. a mimo to také běhá. Svým nadšením dokázal přivést ke sportu také svého nyní jednadvacetiletého syna, který hned na svém prvním závodě prakticky bez tréninku svého tátu předběhl. Přečtete si příběh otce a syna, Petra a Petra, o společném běhání a životě v pohybu.

Více