Příprava na plavkovou sezónu: cvik Píďalka probudí vaše břišáky ze zimního spánku. Březnová výzva je tu
Walkout neboli Inchworm neboli Píďalka. Jednoduchý cvik, který v sobě ukrývá mnoho benefitů. Stačí vám jen pár minut času, a kus rovné podlahy.
Běžecká abeceda a posilování
Walkout neboli Inchworm neboli Píďalka. Jednoduchý cvik, který v sobě ukrývá mnoho benefitů. Stačí vám jen pár minut času, a kus rovné podlahy.
Cvik, který kombinuje výbušnou sílu s kardiovaskulární výdrží, to je angličák. Ale jedině správné provedení z něho dělá skvělý kondiční cvik. Jak na to vám vysvětlí fyzioterapeutka Kateřina Honová a redaktorka Adéla vám k tomu vymyslela motivační plán, který vás v říjnu dostane do kondice.
Jak na to, aby plank udělal vašemu tělu službu, prozradí fyzioterapeutka Kateřina Honová. Naše tabulka zase dodá motivaci. Pokud vydržíte „pár“ sekund denně po dobu 30 dnů, uvidíte, na konci měsíce proměnu vaší fyzické kondice.
Postupnými krůčky si za měsíc vybudujete klikovou kondici. Fyzioterapeutka Kateřina Honová řekne, jak na to a my vám dodáme plán, který zvládnete, tak pojďme na to.
ADVERTORIAL Pokud chcete mít možnost cvičit kdykoliv, aniž byste náčiním zabrali celý pokoj, máme pro vás rady, tipy a triky, jaké propriety si do začátku pořídit, aby se vlk nažral (vy si procvičili svaly) a koza zůstala celá (tj. bez přílišných ztrát na prostoru a financích). Stranou teď nechme posilování s vlastní váhou, které má jistě své benefity, ale není všespásné. V článku se zaměříme na dvě prostorově nejúspornější varianty závaží – činky a kettlebell. Probereme jejich plusy a mínusy, poradíme, na co si dát při nákupu pozor a jaké možnosti nynější trh vlastně nabízí.
V minulém textu jsme si uvedli informace o technice rolování, o tom, jaký vybrat roler a jak to celé vlastně funguje. Věděli jste ale, že roler je velice univerzální pomůcka? A teď nemyslíme využít jej jako zarážku do dveří. V dnešním textu fyzioterepeutky Kateřiny Honové si ukážeme, jak využít jeho potenciál naplno.
„Pekáč buchet“ bychom rádi na svém břiše pekli. Ale na šikmé břišní svaly bychom neměli zapomínat. Jedná se o překvapivě nefunkční místo u spousty sportovců. Dosud poslední profesionál tuto nedostatečnost demonstroval v ordinaci před pár dny a mám ho tudíž v čerstvé paměti. Pojďte se pomocí článku otestovat a případně si zacvičit.
Máme pro vás soubor tipů, jak si užít pobyt doma, aniž by vám atrofovaly všechny svaly. Naopak, ven pak vyjdete ještě silnější. Tipy jsou vhodné samozřejmě pro zdravé jedince. Všem nemocným přejeme brzké uzdravení.
V e-shopech se dozvíme, že zátěžové vesty jsou vhodným tréninkovým prostředkem pro běh, a to i na dlouhé tratě. Pořekadlo „těžko na cvičišti, lehko na bojišti“ by to jen potvrzovalo, ale selský rozum v tomto případě mnohým vztyčí ukazovák. Názor trenéra běhu, současně také fyzioterapeuta a vicemistra světa v Ironmanu v jedné osobě, Petra Soukupa je jasný. K běhu se nehodí, ale úplně marná není.
Čím lepší budete, tím méně sekund vám tohle prkno zabere. Nebude to ale žádná pohodička. Zapojíte tolik síly a svalů, že budete sami koukat, jak těžké to je. Výsledkem bude správné provedení a silné tělo a to za to stojí. Přidejte se do 14denní výzvy!