Sporttestery

Chytré hodinky a náramky na běhání a recenze

Recenze: 8gramový diblík změří váš běžecký výkon lépe, než „tepák“. Stryd Next Gen mě nadchl, umí ještě víc

Běhání s využitím měření výkonu je mezi běžci stále oblíbenější, a to hlavně proto, že nabízí přesnější určení intenzity běhu ve srovnání se zónami srdečního tepu. Měření výkonu je samozřejmě dobře známé mezi cyklisty a wattmetr je nedílnou součástí každého lepšího silničního stroje. Takže když jsem měl možnost vyzkoušet, jak se běhá s měřičem výkonu Stryd Next Gen, neváhal jsem ani chvilku.

Více

Hodinky jako prodloužená ruka lékaře. Samsung Galaxy Watch 5 Pro pohledem kardiaka

Hodinky už nějaký ten čas nejsou pouze o ukazování času a datumu. Stále tu samozřejmě máme lety prověřenou “klasiku” v podobě nádherných mechanických strojů, ale ty chytré to v oblíbenosti válcují.  Notifikace, možnost přes ně volat nebo poslouchat hudbu, to jsou určitě fajn funkce, ale co je na nich opravdu fascinující, tak jsou různé metriky a zdravotní funkce. Příkladem jsou třeba takové Samsung Galaxy Watch 5 Pro. 

Více

Test: opravdový osobní trenér v hodinkách. Garmin Forerunner 955 zvolí běžci i triatlonisté

Chytré sportovní hodinky Garmin Forerunner 955 jsou rozhodně jedny z nejlepších, jaké jsem měl v poslední době možnost vyzkoušet. Průběžně sledují a zaznamenávají nejenom váš trénink, ale hlídají i vaší regeneraci a připravenost podávat další výkony. Garmin Forerunner 955 je skutečný osobní trenér na vašem zápěstí.

Více

Recenze: Fitbit Versa 4 je ukazatel vašich zdravotních funkcí za přijatelnou cenu

Fitbit Versa 4 je příjemný tracker pro sledování vašich aktivit, kondice a zdraví vhodný třeba pro starší ročníky. V malém a lehkém těle se skrývá překvapivě hodně funkcí, čitelný displej, jednouduché ovládání, ale také pár nedostatků. Podíváme, se jak funguje sporttester, který vznikl po spojení osvědčených značek Fitbit a Google.

Více

Chcete sportovat i ve vyšším věku? Tyhle hodinky jsou pro vás ideální

Při výběru sportovních hodinek pro starší a pokročilé vás budou zajímat parametry, které budoucímu majiteli usnadní práci, přinesou užitek a zvýší bezpečí při sportovních aktivitách. Chytré hodinky a náramky mohou být skvělým nástrojem nejen pro mladé aktivní sportovce, ale také spolehlivým společníkem pro seniory, kteří chtějí sledovat svoje zdraví, kondici a pohyb.

Více

Apple Watch Ultra: opravdu první jablko pro sporťáky?

Mají šanci posunout se ze škatulky hodinek do kanceláře ke spolehlivému partnerovi pro drsné sporťáky? Apple konečně představil Apple Watch Ultra – odolné prémiové chytré hodinky, které stojí na vrcholu řady hodinek Apple. Jsou to první hodinky od Applu, které skutečně cílí na sportovní využití a outdoorové aktivity. Tahle doména je obvykle silně obsazená značkami jako Garmin, Suunto nebo Coros a zdá se, že Apple si chce získat uživatele z řad vytrvalostních sportovců a dobrodruhů.

Více

Ideální i pro starší, skvělé možnosti sledování zdraví, změří i tlak. Recenze Samsung Galaxy Watch 5 Pro

Chytré hodinky z řady Samsung Galaxy Watch jsou vždy etalonem svojí třídy. Zaměřují se na kombinace chytrých a sportovních funkcí a každá řada přináší nové, které posouvají kupředu celý segment. Proto jsem se hodně těšil na testování nového modelu Samsung Galaxy Watch 5 Pro. Změn, oproti předchozímu modelu, není mnoho, ale některé jsou opravdu podstatné.

Více

Recenze: Umí měřit spoustu věcí a stojí třetinu než konkurence. To jsou Amazfit T-Rex 2

Amazfit T-Rex 2 jsou chytré sportovní a outdoorové hodinky, které si troufají vyšlápnout i na nekorunovaného krále segmentu Garmin. V solidním, odolném designu skrývají dobře promyšlené funkce a to včetně některých, které můžeme směle označit za prémiové, a přitom na těchto hodinkách visí cenovka, která vás nejspíš příjemně překvapí.

Více