Jak běhat v temných ulicích bezpečně a bez stresu
Pokud se nechystáte ulehnout k běžeckému zimnímu spánku, běhání po tmě vás nejspíš nemine. Abyste si ho užili bez obav a nejistot, vyplatí se na něj předem připravit. Dali jsme proto…
Duševní zdraví a motivace
Pokud se nechystáte ulehnout k běžeckému zimnímu spánku, běhání po tmě vás nejspíš nemine. Abyste si ho užili bez obav a nejistot, vyplatí se na něj předem připravit. Dali jsme proto…
Chcete zhubnout poporodní kila nebo si prostě jen provětrat hlavu, ale bojíte se běhat, když ještě kojíte? Tak to vás následující řádky potěší. Pokud nepůjdete do extrémů a pohlídáte si…
Toužíte po větším klidu a rovnováze, ale meditace v sedě vám moc nesedí? Mindful running, neboli všímavé běhání, spojuje dynamiku běhu s vědomým prožíváním, a tak prospívá fyzické kondici i duševnímu zdraví.…
“Bez kafe to nejsem já! Nejdřív ranní káva, a pak teprve po mně něco chtějte!” Poznáváte se? Patříte mezi vyznavače černého zázraku ve všech podobách a nedáte bez něj ani…
Menstruace není při sportu komplikací, ale superschopností. Nebo to alespoň vyplývá z nového, v oblasti sportovní medicíny, dosud zcela unikátního výzkumu. Jeho účastnice během své periody reagovaly rychleji a dělaly méně…
Co kdybychom vám řekli, že poběžíte závod, ve kterém dostanete papírovou mapu, obyčejné hodinky a z každého stanoviště na mapě nám přinesete vytržený papír z knihy? Považovali byste nás za…
Určitě to taky znáte – ze začátku se zlepšujete s každým tréninkem. To vás motivuje, abyste pokračovali a dosahovali ještě lepších výsledků. Dokonale fungující koloběh. Po nějaké době ale jako když…
Kdo by to byl řekl, že nekonečné scrollování na mobilu může sabotovat váš trénink? Studie ukázala, že předtréninkové prohlížení sociálních sítí vás může udělat mentálně unavenější a připravit vás o…
Dlouhodobé sezení nás zabíjí. Doslova. Sedavý životní styl se přímo podílí na vzniku nemocí, na které nejčastěji umíráme – například těch kardiovaskulárních. Výmluvám na nedostatek času přitom zřejmě odzvonilo. Podle konceptu „exercise snacks“ neboli „pohybových svačinek“ si na zdraví prospěšné aktivity stačí vyhradit jen minutu několikrát denně.
Do určitého věku může být oplácanost roztomilá. Spoléhat se na to, že se z ní ratolesti „vytáhnou“, se ale zdá být liché. Obézních dětí celosvětově přibývá, a to napříč všemi věkovými kategoriemi. Zajímá vás, proč a jak děti vést k aktivnímu životnímu stylu? Tak neváhejte a pusťte se do čtení.
„Musím pořád něco dělat – asi jsem taky hyperaktivní,“ někdy žertujeme na účet diagnózy, o které se v posledních letech mluví čím dál častěji. Vhodně zvolený pohyb přitom při „skutečném“ ADHD opravdu přináší úlevu. A co víc – v některých sportech lze tuto poruchu dokonce zúročit. Přečtěte si, jak s ADHD (za)cvičit a proč se předem nevzdávat svých sportovních snů.
Mnozí sportovci řeší přípravu od A do Z: vitamíny, správnou stravu, dostatek spánku, nejnovější vybavení… Ale co naše nejzákladnější potřeby? Téma na tělo, o kterém se skoro nemluví! Ovlivní sexuální aktivita před závodem či tréninkem váš výkon více než karbonové vložky v maratonkách? Co člověk, to názor, co sport, to jiný přístup. Jak se v tom vyznat, kdy se uchýlit do celibátu a kdy raději podlehnout?