Internet je plný nabídek nejpodivnějších vychytávek a zlepšováků života. V tomhle hraje dokonale prim invaze z Asie a je důkazem toho, že vymyslet se dá opravdu skoro všechno. V drtivé většině jsou to “blbiny” a jenom šílenec by si třeba koupil šálu s vyhříváním ovládanou přes aplikaci nebo… Občas ale narazíte na něco, co je super, má to praktické využití a navíc to skvěle funguje. Je to tohle případ pumpy na kola od Xiaomi?
Pumpa Mi Portable Electric mě zaujala na první pohled. Jelikož kolo používáme v naší domácnosti skoro každý den, tak proč nevyzkoušet něco, co vám může usnadnit život při kontrole tlaku v pneumatikách a případně bez vynaložení sil ho dofouknout.
Xiaomi Mi Portable Electric je bytelná pumpa
Tělo tohoto vzduchového kompresoru není zrovna lehounké, ale to se tak nějak dalo předpokládat. Když ho vezmete poprvé do ruky, máte rozhodně pocit, že tenhle výrobek nikdo neodfláknul. Působí to opravdu bytelně, takže nebudete mít strach ho hodit do tašky nebo kufru auta s tím, že by se rozpadl na mnoho dílů.
Přední část vypadá tak trochu jako iPad Classic, ale ovládá se samozřejmě jinak. Nahoře je displej, který je velmi dobře čitelný, jednoduchý a tudíž přehledný. Pod ním je ovládací kolečko, kterým vše nastavíte a následně dofouknete. Fajn je, že kompresor se zapne tehdy, když vyndáte jeden konec “šlahounku” ze zdířky. Po vložení zpět se pak vypne. Super.
Maximální výkon Mi Portable Electric je 10,3 barů.
V Menu jsou definované profily pro kolo, automobil a sportovní vybavení. Pokud ale chcete dosáhnout vyššího tlaku, tak musíte pumpu nastavit ručně. Kolečkem můžete nastavit zda chcete hustit v barech nebo PSI a jakou hodnotu tlaku požadujete (při dosažení této hodnoty se kompresor vypne). Maximální tlak je 10,3 barů.
Kompresor disponuje i led světlem, které se hodí k přisvícení v horších světelných podmínkách – klasicky s tím pravidelně bojujeme na chodbě či v garáži, kde je jen jedna „bludička“. Ledku aktivujete zmáčknutím ovládacího kolečka vlevo a pohodlně vám nasvítí manipulaci s hadičkou a ventilkem.
Na jedno nabití dokáže nafouknout zhruba osm cyklistických kol, nebo tři automobilová kola a nějaké ty balóny a podobně. Vyzkoušeno to mám pouze na našich silničních kolech a mohu potvrdit, že návod udává pravdivé parametry, což je rozhodně fajn. Potěšilo mě, jak je zpracovaný systém k nasazení na ventilek. Velmi dobře a lehce se šroubuje a vypadá, že něco vydrží.
Negativa Xiaomi Mi Portable Electric
Za velkou parádu nepovažuji ale zvuk kompresoru, “ticháček” to opravdu není, tak se tím rachotem nenechte vylekat. Další a poslední negativum kompresoru Xiaomi, které jsem našel: dobrou klasickou velkou (a kvalitní) pumpou nafouknete kolo určitě rychleji (mám na mysli cyklistická kola), ale pokud máte v tu chvíli líné ruce, tak vás Xiaomi nezklame. Vše ostatní ale jinak funguje opravdu velmi dobře.
Xiaomi pumpa není vůbec špatné řešení pro ženy s dětmi na cyklodovolené, pro starší a aktivní, pro lidi, nebo pro ty, kteří na kolo vyjíždějí sporadicky. Za cenu kolem 889 Kč získáte něco, co vám usnadní práci, je praktické, skladné a navíc výborně zpracované.
Víceúčelový kompresor Xiaomi Mi Portable Electric |
---|
Maximum: 10,3 barů V balení: jehla na míče, redukce na galuskový a autoventilek, USB kabel na nabíjení (micro USB) Hmotnost: 438 g Baterie: 2 000 mAh Cena: 889 Kč Klady: kvalitní zpracování, použití od míče po automobil, odolnost proti přetlaku, automatické vypnutí Zápory: vyšší hluk |
11 komentáře