Cyklistika

Cyklistický trénink a jak získat sílu

Tvrdý a bláznivý rok cyklistického profíka Petra Vakoče

Život profesionálního cyklisty je jeden velký cirkus. Přesouvání se sem a tam po celém světě, spousta nocí po hotelích a závodů. Domů se během roku moc nepodívá a na další svoje zájmy není téměř čas. Jenže minulý rok byl úplně jiný, covid změnil chod úplně všeho a samozřejmě se dotknul i života cyklistického. Český závodník z týmu Alpecin Fénix Petr Vakoč se rozpovídal o tom, jak on vnímal všechna omezení, zrušené závody a vůbec nejistotu, která panovala samozřejmě i v cyklistice.

Více

Tyhle drsné výzvy z tebe udělají cyklistického hrdinu. Vyjezdit si můžete bidon

Tacx je nejen předním výrobcem cyklistických trenažérů, ale také lídrem v posunu virtuální cyklistiky na úroveň skutečně vrcholového sportu. Kromě závodů pro profíky pořádá výzvy pro hobby jezdce, díky kterým se z „takového toho domácího šlapání“ stává možnost, jak překonat sám sebe, podívat se na světoznámé trasy a získat unikátní trofej v podobě stylového bidonu.

Více

Prospěje cyklistika vašemu běžeckému tréninku? Sotva. Hobíci se ale trápit nemusejí

Je jedno, co vás posadilo v tuto chvíli na cyklistický trenažer. Karanténa, lockdown a zhoršující se počasí je kombinace, která k tomu donutila velké množství sportovců. Otrlejší vyrážejí i ven. Důkazem jsou vyprodané nejoblíbenější modely trenažerů Tacx, Wahoo, nebo Elite i zvýšená aktivita ve virtuálních tréninkových aplikacích jako je Zwift, nebo české Rouvy. Pozitivní vliv cyklistiky na váš běžecký výkon bude ale nejspíš jen v narušení rutiny.

Více

V péči toho nejlepšího. Bike Camp s GASPIM, Schladming 2020 – kom. sdělení

KOMERČNÍ SDĚLENÍ – Od té doby co jezdím na kole převážně z kopce, jezdím na Campy s Gaspim. Tyhle Campy nejsou jen o výuce techniky, ale i o objevování. Letos jsme byli zkouknout relativně méně známé traily v Rakouském regionu Schladming-Dachstein. Sportovní turisté to tu znají převážně pod sněhem, ale se zkracující se zimní sezonou, se místní snaží investovat i do té letní.

Více

Akademie dráhové cyklistiky na vlastní kůži. Jak probíhá?

Klidový tep 81. A to nám to teprve vysvětlují. Uvědomění si, že mi za chvíli nášlap přikurtuje nohu k pedálu, který nemá cvrčka, mi nahání menší hrůzu, než že tam budu muset nacvaknout i nohu druhou a pedál, sakra, nepočká. Horší už je jen představa, jak z toho vystoupím? Rychlokurz dráhové cyklistiky mi ale nedává prostor dlouze přemítat, jak moc by mě pak mrzelo, vzít teď zpátečku. A věřte, že mrzelo, vím to, protože jsem vydržela až do konce.

Více

Petr Vakoč: Trénovat s asi nejlepším cyklistou světa byl zážitek

Zdravím z Itálie. Zrovna mám za sebou už asi sedmý PCR covid-19 test. Proces je stále stejně nepříjemný, přijde mi, že místo nosních sliznic mi tu špejli zasouvají až do střední části mozku. Tohle vyšetření musím podstoupit před každým závodem nebo týmovým soustředěním. A to hned dvakrát. Taková jsou pravidla a snad i díky tomu sezona proběhne bez dalšího rušení závodů.

Více

Zastavím a nechám auta předjet. Vrcholoví cyklisté na silnici

Sociální sítě jsou tohoto projektu plné, média o něm píší a jeho podpora roste. Nejen osobnosti kolem cyklisty Romana Kreuzigra, mnohonásobného účastníka Tour de France, totiž bojují za to, aby motoristé na silnicích předjížděli cyklisty ve vzdálenosti 1,5 metru a zákon na toto myslel. Jaká pravidla dodržují sami vrcholoví cyklisté?

Více