Zavřít
Jakub Kocian je hlavní postavou brněnských RUNGO.cz výběhů a v srpnu máte za úkol jej předehnat. Foto: archiv Jakuba Kociana

4. 8. 2020 0:00

Kuba bude oříšek. Předežeňte ho a získejte cenný skalp

V srpnu budete v naší tradiční soutěži předhánět hlavní postavu brněnských RUNGO.cz výběhů, Jakuba Kociana. Mít více kilometrů než on bude těžké, tentokrát tak půjde o pekelnou motivaci zdatnějších běžců.

Odradit začátečníky by ale byla chyba! Je potřeba říct, že vždy máme také výhru, o kterou budeme losovat ze všech, kteří se soutěže aktivně zúčastní.

Hlavní výhra se pak losuje z těch, kteří předeženou štvance a tím je pro měsíc srpen Jakub Kocian z Brna. Začínal před lety organizovat výběhy pro začátečníky, kterým byl i on sám a od té doby nepřestal. Ani s výběhy, ani s běháním. Posouvá neustále své limity a představu, co nás s ním čeká v srpnu, nám udělá počet kilometrů za červenec: cca 140. K tomu se ale chystá v srpnu na Hostýnskou osmu a Beskydskou sedmičku.

Co můžete vyhrát?

Začátkem září vylosujeme jednoho z těch, kteří Kubu předběhnou a jednoho ze všech, kteří se do výzvy aktivně (tedy alespoň jedním výběhem) zapojí. Dárek bude překvapení z naší běžecké skříně.

Kdo vyhrál v červenci?

V červenci jste předbíhali mě, Majdu, redaktorku RUNGO.cz. Přestože jsem byla v horkém Chorvatsku, kde nebylo možné běhat stínem, podařilo se mi za měsíc nasbírat 54 kilometrů, což mne vyšvihlo na příčku 219. Generátor náhodných čísel vylosoval Mirka Holečka, který se umístil 180. místě s 75 kilometry. Získává balíček Rexona pro muže. Ze všech (aktivně se zúčastnilo 323 běžců) jsme pak vylosovali Marka Romana na 285. příčce, který získává balíček kosmetiky Rexona pro dámy. Jeho běhání tak může udělat radost někomu druhému. Prosím vítěze, ať mi napíšou na můj e-mail: ondrasova@rungo.cz.

Vytvořili jsme pro vás na
Facebooku rámeček
„Předháním RUNGO.cz“.
Přidejte ho ke své profilové
fotce, ať přátelé vědí, že jste
ve výzvě a mohou se tam s
vámi předhánět!

Chci se v srpnu zapojit!

Na Endomondu vypisujeme každý měsíc běžeckou výzvu o ceny, ale i chodeckou a cyklistickou výzvu, ty jsou však jen pro zdravou rivalitu bez nároku na odměnu. Můžete se tam porovnávat s ostatními.

Chci se v srpnu zapojit:

Nechcete promeškat výzvy příští? Rungo výzvy na další měsíce (lze se přihlásit již nyní):

Výsledky vyhlásíme formou článku začátkem měsíce září na našem webu.

Jak to funguje?

Pro nové Rungo výzvy používáme mnoha běžci oblíbenou platformu Endomondo. V prvé řadě se tedy zaregistrujte na jejich stránkách, což lze kromě klasické registrace s uživatelským jménem a heslem i pomocí vašeho Facebook účtu (pokud máte). Po přihlášení na Endomondo si pak si pak zvolte jeden z týmů v tomto článku a přidejte se!
Pokud běháte s mobilním telefonem, je to jednoduché. Nainstalujte si mobilní aplikaci Endomondo Sports Tracker, která je dostupná pro všechny rozšířené platformy chytrých telefonů, a používejte ji pro zaznamenání svých výběhů. Aplikace po doběhu nahraje váš výkon na web Endomondo.com a kilometry se vám automaticky započítají do Rungo výzvy. Pokud běháte s hodinkami Garmin, můžete si Endomondo účet propojit se službou Garmin Connect (kam se data z Garmin sporttesterů standardně nahrávají) a Endomondo si vaše výběhy bude ze služby Garmin Connect stahovat automaticky. Toto propojení provedete v nastavení Endomonda na webu (stačí zadat přihlašovací údaje pro váš Garmin Connect účet). Garmin sporttestery lze propojit s Endomondem i napřímo pod tlačítkem Add workout, je potřeba mít ale nainstalovaný Garmin Communicator Plugin případně Garmin ANT agent (záleží na konkrétním modelu).  V případě, že si zaznamenáváte své běžecký výkony jakoukoliv jinou aplikací nebo sporttesterem, exportujte si vaše výběhy do souboru GPX (standard, který umí drtivá většina aplikací, služeb a sporttesterů) a nahrajte ho na váš Endomondo účet ručně. To provedete kliknutím na tlačítko Add workout a následně vyberte import from file. Využívat můžete také službu Tapiriik.com, která dokáže vzájemně synchronizovat zaznamenaná kilometry mezi službami Endomondo, Strava, Runkeeper, Trainink Peaks a dalšími. Stačí se u této služby přihlásit pod jednotlivé služby a následně stačí vždy jen jedno kliknutí, aby Tapiriik synchronizoval vaše výkony mezi jednotlivými službami. V případě jakýchkoliv problémů neváhejte napsat do diskuse, my nebo ostatní čtenáři vám jistě rádi poradíme a možná zjistíte, že váš problém tam již někdo před vámi vyřešil.