Zavřít
Rozběhněte svoje nohy a pokořte metu 30 kilometrů. Foto: Magdaléna Ondrášová

6. 11. 2020 13:34

Předežeň RUNGO.cz! Listopad, šance pro začátečníky

Každý měsíc se můžete zapojit do virtuální výzvy, při které však budete muset skutečně běhat. V listopadu mají běžci často odpočinek a tak nastavíme metu začátečníkům. Řekneme si také, kdo v říjnu předehnal Mirku a vyhrál.

S koncem Endomonda se naše výzvy na něm chýlí ke konci. Odběháme ještě listopad a prosinec, kde máme výzvy dlouho dopředu vypsané. Zda budeme pokračovat někde jinde, stále ještě řešíme. Teď se pojďme ale soustředit na to, co je dnes.

Kdo vyhrál v měsíci říjnu?

V říjnu jste měli předběhnout Mirku Ježkovou, kterou znáte z plzeňských RUNGO výběhů, kde jsou vítáni i nováčci z vašich řad. Chcete se spřátelit s bandou, která má slabost pro stejný koníček jako vy? Přidejte se. Umístila se na 30. místě z 246 aktivních soutěžících.

Los padl na číslo 17. Tomáše Hejla, s naběhanými 282 kilometry. Cenu útěchy získává 37. v pořadí – Martin Líbal s naběhanými 229 kilometry. Výherci ať se ozvou do konce listopadu na e-mail ondrasova@rungo.cz.

Koho předháníme v listopadu?

Listopad je měsícem, kdy běžci často odpočívají. Začátečníci, kteří poprvé vyběhli nedávno ale nemusí a tak nastavíme laťku takovou, která bude vyhovovat jim a i běžec po odpočinku ji zvládne. Vyběhnout desetkrát v měsíci na tři kilometry je, myslím, meta, které můžeme dosáhnout a tak ona pomyslná vítězná čára je na 30 kilometrech.

Začátkem prosince vylosujeme jednoho z těch, kteří tuto hranici pokoří a pošleme mu překvapení.

Vytvořili jsme pro vás na
Facebooku rámeček
„Předháním RUNGO.cz“.
Přidejte ho ke své profilové
fotce, ať přátelé vědí, že jste
ve výzvě a mohou se tam s
vámi předhánět!

Chci se v listopadu zapojit!

Na Endomondu vypisujeme každý měsíc běžeckou výzvu o ceny, ale i chodeckou a cyklistickou výzvu, ty jsou však jen pro zdravou rivalitu bez nároku na odměnu. Můžete se tam porovnávat s ostatními.

Nechcete promeškat výzvy příští? Chcete se nakliknout do nesoutěžních chodeckých a cyklistických výzev? Naklikněte se již nyní:

Jak to funguje?

Pro nové Rungo výzvy používáme mnoha běžci oblíbenou platformu Endomondo. V prvé řadě se tedy zaregistrujte na jejich stránkách, což lze kromě klasické registrace s uživatelským jménem a heslem i pomocí vašeho Facebook účtu (pokud máte). Po přihlášení na Endomondo si pak si pak zvolte jeden z týmů v tomto článku a přidejte se!
Pokud běháte s mobilním telefonem, je to jednoduché. Nainstalujte si mobilní aplikaci Endomondo Sports Tracker, která je dostupná pro všechny rozšířené platformy chytrých telefonů, a používejte ji pro zaznamenání svých výběhů. Aplikace po doběhu nahraje váš výkon na web Endomondo.com a kilometry se vám automaticky započítají do Rungo výzvy. Pokud běháte s hodinkami Garmin, můžete si Endomondo účet propojit se službou Garmin Connect (kam se data z Garmin sporttesterů standardně nahrávají) a Endomondo si vaše výběhy bude ze služby Garmin Connect stahovat automaticky. Toto propojení provedete v nastavení Endomonda na webu (stačí zadat přihlašovací údaje pro váš Garmin Connect účet). Garmin sporttestery lze propojit s Endomondem i napřímo pod tlačítkem Add workout, je potřeba mít ale nainstalovaný Garmin Communicator Plugin případně Garmin ANT agent (záleží na konkrétním modelu).  V případě, že si zaznamenáváte své běžecký výkony jakoukoliv jinou aplikací nebo sporttesterem, exportujte si vaše výběhy do souboru GPX (standard, který umí drtivá většina aplikací, služeb a sporttesterů) a nahrajte ho na váš Endomondo účet ručně. To provedete kliknutím na tlačítko Add workout a následně vyberte import from file. Využívat můžete také službu Tapiriik.com, která dokáže vzájemně synchronizovat zaznamenaná kilometry mezi službami Endomondo, Strava, Runkeeper, Trainink Peaks a dalšími. Stačí se u této služby přihlásit pod jednotlivé služby a následně stačí vždy jen jedno kliknutí, aby Tapiriik synchronizoval vaše výkony mezi jednotlivými službami. V případě jakýchkoliv problémů neváhejte napsat do diskuse, my nebo ostatní čtenáři vám jistě rádi poradíme a možná zjistíte, že váš problém tam již někdo před vámi vyřešil.