Zavřít
Marek Odstrčilík. Foto: Magdaléna Ondrášová

8. 12. 2020 6:00

Loučení s Endomondo challenge. Předežeňte šéfa Rungo Marka a vyhrajte

Kdo nasbírá více běžeckých kilometrů než Marek Odstrčilík, šéf RUNGO.cz, bude ve slosování o cenu. V této podobě jde o poslední Rungo výzvu na Endomondu, tak si to pojďme užít.

Aplikace Endomondo končí (psali jsme o tom zde). S tím symbolicky skončí i naše Rungo Endomondo výzvy, které mají dlouholetou historii. Začal s nimi Marek (ještě v aplikaci Nike+), když byl šéfredaktorem Xman.cz, pokračovaly po založení na RUNGO.cz (září 2013), přešly na Endomondo a pokračovaly do dnes.

S tím souvisí pozdní vydání článku, za které se omlouváme, ale nemohli jsme vyhlásit vítěze za listopad z důvodu technických potíží na straně Endomonda.

Co bude dál?

Rungo bylo, je a bude hravé, takže zase nějaké ty minizávody a předháněčky vymyslíme. Něco už v hlavě máme, prozatím si ale dáme pauzu.

Kdo vyhrál v listopadu?

Na listopad, obvyklý měsíc odpočinku běžců, jsme stanovili hranici 30 kilometrů k tomu, abyste byli ve slosování. Podmínku splnilo prvních 199 běžců a los padl na stou Petru Maderovou, které gratulujeme!

Výherkyně ať se ozve do konce prosince na e-mail ondrasova@rungo.cz. Dostane od nás drobnost za odměnu.

Předežeňte v prosinci Marka

Zapojte se do poslední prosincové Endomondo challenge. Jeden z těch, kdo předežene Marka, získá dáreček.

Chci se v prosinci zapojit!

Běžecká challenge je soutěžní, můžete se ale porovnávat jen tak i s chodci a cyklisty. Naklikněte se:

Jak to funguje?

Pro nové Rungo výzvy používáme mnoha běžci oblíbenou platformu Endomondo. V prvé řadě se tedy zaregistrujte na jejich stránkách, což lze kromě klasické registrace s uživatelským jménem a heslem i pomocí vašeho Facebook účtu (pokud máte). Po přihlášení na Endomondo si pak si pak zvolte jeden z týmů v tomto článku a přidejte se!
Pokud běháte s mobilním telefonem, je to jednoduché. Nainstalujte si mobilní aplikaci Endomondo Sports Tracker, která je dostupná pro všechny rozšířené platformy chytrých telefonů, a používejte ji pro zaznamenání svých výběhů. Aplikace po doběhu nahraje váš výkon na web Endomondo.com a kilometry se vám automaticky započítají do Rungo výzvy. Pokud běháte s hodinkami Garmin, můžete si Endomondo účet propojit se službou Garmin Connect (kam se data z Garmin sporttesterů standardně nahrávají) a Endomondo si vaše výběhy bude ze služby Garmin Connect stahovat automaticky. Toto propojení provedete v nastavení Endomonda na webu (stačí zadat přihlašovací údaje pro váš Garmin Connect účet). Garmin sporttestery lze propojit s Endomondem i napřímo pod tlačítkem Add workout, je potřeba mít ale nainstalovaný Garmin Communicator Plugin případně Garmin ANT agent (záleží na konkrétním modelu).  V případě, že si zaznamenáváte své běžecký výkony jakoukoliv jinou aplikací nebo sporttesterem, exportujte si vaše výběhy do souboru GPX (standard, který umí drtivá většina aplikací, služeb a sporttesterů) a nahrajte ho na váš Endomondo účet ručně. To provedete kliknutím na tlačítko Add workout a následně vyberte import from file. Využívat můžete také službu Tapiriik.com, která dokáže vzájemně synchronizovat zaznamenaná kilometry mezi službami Endomondo, Strava, Runkeeper, Trainink Peaks a dalšími. Stačí se u této služby přihlásit pod jednotlivé služby a následně stačí vždy jen jedno kliknutí, aby Tapiriik synchronizoval vaše výkony mezi jednotlivými službami. V případě jakýchkoliv problémů neváhejte napsat do diskuse, my nebo ostatní čtenáři vám jistě rádi poradíme a možná zjistíte, že váš problém tam již někdo před vámi vyřešil.