Rady a chyby

Co dělat a nedělat když začínám běhat

Podzimní běhání: boty, oblečení, čelovky

Dny se krátí, teploty padají, prší, fouká vítr a listí se barví do všech odstínů žluté a hnědé. Podzim je tu a s ním i otázka, jak se vybavit na běhání v tomto krásném ročním období. Stačí dodržet pár jednoduchých tipů a můžete si pohodlně prodloužit běžeckou sezónu, dokud nenapadne sníh a nepřesunete se na běžky.

Více

Neprotahujte se hned po běhu. V zimě mějte jiné pořadí priorit

Po každém tréninku se vyplatí dodržovat určitou rutinu, která má předejít zranění, nemoci a podpořit regeneraci, bez ohledu na roční období. Zima je pro adaptaci i regeneraci našeho těla náročné období, proto si s fyzioterapeutkou Vendulou Sokolovou připomeneme, na co určitě nezapomenout, když doběhnete.

Více

Mýty o běžeckých botách, které se šíří jako lavina a nezakládají se na pravdě

Běhání by se bez nadsázky dalo označit za lidový sport s širokou členskou základnou: Kromě výhod v podobě společných akcí, tréninků a závodů to s sebou ale nese i jednu nevýhodu. Tou jsou rozšířené mýty a nepravdy, které se běžeckou komunitou šíří jako lavina. Dnes se podíváme na to, jaké nejrozšířenější mýty kolují o běžeckých botách.

Více

Miluji běhání v letním dešti

Běhám už velkou spoustu let, ale do dnes si pamatuji, jak jsem na začátku měla spoustu otázek. S odstupem let vím, že mnoho z nich zbytečných. Například: Může se běhat v dešti?

Více

Nerozumné chování? Ultramaratonec radí, co nedělat při běhání

První úvaha nad tím, co nedělat při běhání mě okamžitě dovedla k myšlence, že nejlépe by vlastně bylo neběhat vůbec. Tím v podstatě chci říct, že každý, kdo běhá, někdy zjistí, že nějakou věc při tom běhání zrovna dělat neměl a pokud není nepoučitelný blbec, tak se tomu příště vyhne. Nicméně jestliže byl Jára Cimrman pionýrem slepých uliček, tak i já jsem jich pár na poli běhu objevil a rád se o ně podělím.

Více