Ostatní sporty

Poprvé na běžkách a jak na skialp

Kdy je ideální čas pro sportování? Vstávat v 5:00, nebo si večer zaklusat místo Večerníčku?

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký vliv má sportovní výkon na váš spánek? A kdy je vlastně nejlepší čas pro cvičení? Podíváme se, jak večerní trénink může ovlivnit usínání a odhalíme ideální dobu pro sportování. Nebojte se, nebudeme vás nutit cvičit v pět ráno – pokud tedy nejste jeden z těch záhadných lidí, kteří to považují za „zábavu“.

Více

10 tisíc kroků denně: přežitý mýtus, nebo minimum, které musíte odchodit?

0 tisíc kroků. To je léta tradované optimum, které by měl člověk za den nachodit. Tedy bylo – do doby, než nedávná studie vyvrátila zakořeněnou mantru tohoto kulatého čísla. Teď totiž frčí číslo 4! Přesně 4 tisíce kroků denně! Není to málo, Antone Pavloviči? Kolik tedy musíte nachodit a proč na tuhle otázku neexistuje jednoduchá odpověď?

Více

V květnu si vyšviháme formu! Jak správně na pohyb, který spaluje kvanta kalorií, prozradila fyzioterapeutka

Zatímco většina předešlých výzev byla převážně o síle, v květnu si dáme trochu toho kardia. Tentokrát budeme potřebovat pomůcku, kterou má většina z nás doma ještě z dob dětství. Švihadlo je základní vybavení snad každého tělocvikáře a tedy i dětí. Jak vést správně pohyb osvětlila fyzioterapeutka Mgr. Hana Willmannová z Centra rehabilitační a sportovní péče.

Více

Zimní sporty se psem: proč pořídit „botičky“ a kdy vzít chlupáče do stopy

Když se povede, že sníh dorazí i do nížin, můžeme na běžkách či na zamrzlém rybníce trávit čas skoro každý den. Co dělat, když jste zapálený pejskař a chcete, aby vás váš čtyřnohý parťák doprovázel i při zimních aktivitách? Na co se připravit, jak se zabalit na celodenní výlet, co nepodcenit? O tom je tento článek ve spolupráci s Karolínou Cipro z Běhejsepsem.cz.

Více

Běhání se psem, díl druhý: Závodíme

Těžké začátky už máte za sebou a přemýšlíte, kdy poprvé vyrazit se psem na závody? Co natrénovat a na co se připravit? Na tyto i další otázky odpoví následující řádky. O závodění v canicrossu jsem si povídala s Karolínou Cipro z Běhejsepsem.cz.

Více

Chůze, při které opravdu hubnete. Jak na Nordic walking zdravě a efektivně

Nordic Walking je poměrně oblíbeným sportem. Není divu. Může ho provozovat vlastně každý a použití holí během chůze nejen že zapojuje i horní část těla, ale také pomáhá spálit více kalorií, než se při chůzi běžné. Má tedy plno výhod. Bohužel ale podle odborníků na tento sport většina lidí používá hole na Nordic walking špatně.

Více