Předežeň RUNGO.cz! Tomáš je cíl a vyhrát můžete překvapení

Tomáš Foltín je součást naší redakce. Nesmí chybět na žádných závodech - jako organizátor. Foto: Tomáš Foltín

Květen bude běžecky nadupaný. Pokračujeme v našich letitých Endomondo výzvách, kde pravidelně předbíháte jednoho z redakce a ještě můžete závodit na segmentech aplikace Strava. Rozdá se spousta cen.

Nejdříve k naší Endomondo výzvě Předežeň RUNGO.cz. Kdo ji nezná, soutěžíme každý měsíc, stačí se přidat do výzvy a naběhat víc kilometrů než zvolený cíl, obvykle člověk z redakce.

V dubnu jsme se „rozcvičovali“ na prázdno a běhali jen tak. Přesto se přihlásilo 403 lidí a 377 z nich se aktivně zúčastnilo. To je skvělá zpráva o tom, že vás to baví!

Vytvořili jsme pro vás na
Facebooku rámeček
„Předháním RUNGO.cz“.
Přidejte ho ke své profilové
fotce, ať přátelé vědí, že jste
ve výzvě a mohou se tam s
vámi předhánět!

V květnu budete předbíhat Tomáše Foltína, kterého znáte především jako pořadatele z našich RUNGO závodů. Značí trať, běží s posledním a tak dále. Doufá, že ho štvanicí v naší výzvě doženete k navýšení tréninkových dávek, takže směle do něj. Ve výzvě ho poznáte kromě jména podle toho, že bude mít místo fotky logo RG.

Zatím teprve hledáme partnera pro tyto výzvy, a tak budeme soutěžit o překvapení. V kouzelné skříni máme nějaká funkční i bavlněná trička, běžecké propriety, takže něco určitě dorazí, záleží na tom, jakou bude nosit nový majitel velikost. Na tom se pak s ním domluvíme. O překvapení budeme losovat jednoho z těch, kteří Tomáše předeženou, ale i jednoho z těch, kterým se to nepodaří (ale zapojí se do výzvy aktivně alespoň jedním kilometrem) – tomu pošleme drobnost.

Výherce vyhlásíme prostřednictvím článku začátkem měsíce června na webu www.rungo.cz.

Na Endomondu vypisujeme i chodeckou a cyklistickou výzvu, ta je však zatím jen pro zdravou rivalitu bez nároku na odměnu. Můžete se tam porovnávat s ostatními.

Rungo výzvy na květen:

Nechcete promeškat výzvy příští? Jsou založené předem, můžete se přihlásit už nyní:

Rádi bychom upozornili na květnový Virtuální RUNGO ASICS závod, který se koná a můžete se zapojit až do 31. května. Běhá se po tratích našich obvyklých závodů pomocí segmentů na Stravě a hraje se o spoustu cen od značky Asics. Pro nejrychlejší jsou tam trička, losuje se o běžecké boty. Přečtěte si více a zapojte se, přihlášení je nutné, výše startovného je však dobrovolná!

Jak se zapojit

Pro nové Rungo výzvy používáme mnoha běžci oblíbenou platformu Endomondo. V prvé řadě se tedy zaregistrujte na jejich stránkách, což lze kromě klasické registrace s uživatelským jménem a heslem i pomocí vašeho Facebook účtu (pokud máte). Po přihlášení na Endomondo si pak si pak zvolte jeden z týmů v tomto článku a přidejte se!
Pokud běháte s mobilním telefonem, je to jednoduché. Nainstalujte si mobilní aplikaci Endomondo Sports Tracker, která je dostupná pro všechny rozšířené platformy chytrých telefonů, a používejte ji pro zaznamenání svých výběhů. Aplikace po doběhu nahraje váš výkon na web Endomondo.com a kilometry se vám automaticky započítají do Rungo výzvy. Pokud běháte s hodinkami Garmin, můžete si Endomondo účet propojit se službou Garmin Connect (kam se data z Garmin sporttesterů standardně nahrávají) a Endomondo si vaše výběhy bude ze služby Garmin Connect stahovat automaticky. Toto propojení provedete v nastavení Endomonda na webu (stačí zadat přihlašovací údaje pro váš Garmin Connect účet). Garmin sporttestery lze propojit s Endomondem i napřímo pod tlačítkem Add workout, je potřeba mít ale nainstalovaný Garmin Communicator Plugin případně Garmin ANT agent (záleží na konkrétním modelu).  V případě, že si zaznamenáváte své běžecký výkony jakoukoliv jinou aplikací nebo sporttesterem, exportujte si vaše výběhy do souboru GPX (standard, který umí drtivá většina aplikací, služeb a sporttesterů) a nahrajte ho na váš Endomondo účet ručně. To provedete kliknutím na tlačítko Add workout a následně vyberte import from file. Využívat můžete také službu Tapiriik.com, která dokáže vzájemně synchronizovat zaznamenaná kilometry mezi službami Endomondo, Strava, Runkeeper, Trainink Peaks a dalšími. Stačí se u této služby přihlásit pod jednotlivé služby a následně stačí vždy jen jedno kliknutí, aby Tapiriik synchronizoval vaše výkony mezi jednotlivými službami. V případě jakýchkoliv problémů neváhejte napsat do diskuse, my nebo ostatní čtenáři vám jistě rádi poradíme a možná zjistíte, že váš problém tam již někdo před vámi vyřešil.

Podobné příspěvky

Deník robotické cyklistky: blesky, kýble vody a nálet sovy. Za měsíc „cinklo“ 5000 kilometrů

Od pálení pneumatik k drcení štěrku: Pilot F1 Valtteri Bottas si zajede gravelový šampionát

Podivuhodný příběh kontroverzního profesora Tima Noakese. Toho, který stál u zrodu sacharidových gelů