Rozhovory

Rozhovory se zajímavými osobnostmi

Born to Run 2 naživo aneb jak jsem se setkal s legendou

Knížka Born to run (Zrozeni k běhu) autora Christophera McDougalla vyvolala nejen v běžeckých kruzích solidní rozruch a víc než třináct let od svého vydání si stále drží vysokou popularitu. Chris se v minulém roce spojil se svým dlouholetým kamarádem a běžeckým trenérem Ericem Ortonem a společně napsali pokračování s prostým názvem Born to Run 2. A opět je to skvělá knížka se spoustou rad pro začínající i zkušené běžce, a to hlavně s přihlédnutím k principům přirozeného běhu.

Více

Miluje dva sporty, o kterých jste možná neslyšeli a šije batohy třeba i na svářečskou helmu. Živel Zuzka Zorníková

Když se vaše záliba stane nakonec tím, čím se živíte a celou tu cestu si vyšlapete sami stylem pokus-omyl, tak to svědčí o vaší touze a zarputilosti. Zuzka Zorníková se kdysi dávno začala na mateřské z nudy ohánět jehlou a nití, postupně přidala šicí stroj, aby následně uvedla v život svoji značku Ráfek. Cesta od nákupní tašky k současným vychytaným batohům byla občas okořeněná vzteklými výkřiky, když věci nešly podle plánu, ale dnes její produkty zdobí nejedna záda. Tenhle rozhovor je o životě mezi batohy a koly.

Více

Mnohonásobná mistryně ČR v maratonu začala běhat až se syny. Ostravanka Petra Pastorová

Pokud běháte v Ostravě a přilehlém okolí, nemohli jste ji minout. Petra Pastorová (*1977) má k tomuto regionu silný vztah a kromě pravidelné účasti na mnoha místních závodech také jeden pořádá. Je ředitelkou RBP Ostrava City Marathonu, který jen tak mimochodem už sedmkrát vyhrála. Mimo to je držitelkou několika českých rekordů a vícenásobnou mistryní ČR v půlmaratonu i maratonu. 

Více

Paralympionička Kateřina Antošová: Sport mě drží při životě

Příběh Kateřiny mne zaujal. Sportovně založené čtyřicátnici se jednoho dne ve vteřině změnil život, když spadla ze žebříku a ochrnula. Zůstala upoutaná na invalidní vozík, ale navzdory nepřízni osudu se nevzdala a sportuje dál. A dosahuje výjimečných výsledků. O sportu s handicapem jsem si povídala se sympatickou a usměvavou paralympioničkou Kateřinou Antošovou.

Více

Běžec a vinař Vít Špéra: „Jsou dva druhy kocoviny, ale běhat se dá s oběma.“

Jak jde skloubit láska k běhu a vínu? Lehce. Stačí mít pevnou vůli a nazout běžecké boty i v situacích, kdy by většina jedinců zůstala doma v posteli. Vít Špéra (*1983) vlastní vinné sklepy a svou zálibu v alkoholu nehodlá příliš omezovat. Aby zhubnul, začal běhat a posléze zjistil, že mu to jde, a to i s případným zbytkáčem v krvi. Nenechte se ale mýlit, Vít není žádný alkoholik, co jde jednou týdně vyběhat kocovinu. Zvládá stokilometrové závody, či sedm maratonů v sedmi dnech. Chcete vědět, zda se běhá lépe po vínu nebo pivu? Přečtěte si rozhovor.

Více

Iveta Bodnarová: „Spartathlon je pro ultramaratonce jako olympiáda. Doběh ve Spartě je neskutečně emotivní a krásný.”

Iveta Bodnárová (*1976) je HR manažerka v dopravní firmě, která si před devíti lety začala sedavé zaměstnání kompenzovat během. Šlo jí to a časem se stala členkou Maratón klubu Kladno. Dnes je z ní úspěšná ultra běžkyně, která sbírá úspěchy nejen na lokálních závodech, ale neztratí se ani mezi zahraniční konkurencí. Má dvě téměř dospělé dcery a manžela, který je rovněž ultramaratonec. Jaké zážitky si odnesla ze Spartathlonu a jak to funguje v rodině, kde ultra hraje prim?

Více

Adam Szymanik: „Mým snem a cílem je zaběhnout desítku pod 30 minut.”

Adam (*1996) je studentem Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií na VUT v Brně. Mimo to si ve volných dnech odskočí do práce a je rád, že sedavé zaměstnání může kompenzovat během. A ten mu jde vskutku na výbornou. Na závodech končí většinou na bedně, ale za svůj největší úspěch považuje osobák na půlmaratonu (1:08:57).

Více

Šílený mi přišel doplněk stravy, který měl v sobě THC a steroidy, říká Martin Vlček

Prodej sportovních výživových doplňků je jeden obří byznys. Výrobci se předhánějí se superlativy u svých produktů, barevně přeplácané produkty nás atakují z regálů nejen ve specializovaných prodejnách a eshopech, ale i v běžných supermarketech. Jeden by si pomalu myslel, že sportovat bez nějakého toho doplňku není snad ani možné. Když už se pro nějaký rozhodneme, tak je to často ruská ruleta, protože složení na etiketě nemusí vůbec odpovídat realitě. Jak se v tomhle všem vyznat, na co si dát pozor, co je pro naše tělo dobré a co naopak? V rozhovoru s produktovým managerem Martinem Vlčkem z firmy Inkospor se vám na tyto otázky pokusíme odpovědět.

Více

Petr Jaderný: Jsem “Cyklomagor”. Po závodě se jdu vyjet i na 200 kilometrů

Petr Jaderný vulgo “Cyklomagor” je kluk z Polabí, který své přezdívce dělá velmi dobré jméno. Vždy si šel tak trochu svou cestou a dělal v tréninku věci, které v moudrých příručkách nenajdete a většina z nás nedělá. Vždycky ale poslouchá své tělo a nejde přes fyzická omezení. Kolo je jeho emoční katalyzátor, skvělý facebookový deník zase ten myšlenkový. Vtipné, čtivé a barvité zápisky života v sedle z něj dělají nejzajímavějšího cyklistického glosátora u nás.

Více

Horská ultraběžkyně Linda Tekeliová: „Běžecký parťák je jako člen rodiny.“

Linda Tekeliová (*1978) je přední česká běžkyně, která je v horském ultra jako doma. Mimo to je hrdá máma dvou puberťáků a zakladatelka nadačního fondu NEZÁVODÍM-POMÁHÁM, který prostřednictvím sportovních výkonů podporuje nemocné děti. V rámci série „Hobby+“ vám přinášíme rozhovory s běžci, jejichž výkony se můžete inspirovat – o tom, že Linda a její počiny motivační jsou, nemůže být pochyb!

Více