Příprava na plavkovou sezónu: cvik Píďalka probudí vaše břišáky ze zimního spánku. Březnová výzva je tu
Walkout neboli Inchworm neboli Píďalka. Jednoduchý cvik, který v sobě ukrývá mnoho benefitů. Stačí vám jen pár minut času, a kus rovné podlahy.
Protažení před během, jóga a masáže
Walkout neboli Inchworm neboli Píďalka. Jednoduchý cvik, který v sobě ukrývá mnoho benefitů. Stačí vám jen pár minut času, a kus rovné podlahy.
Fyzioterapeutka Kateřina Honová, která se specializuje na sportovce, v tomto článku prozradila, jak funguje tělo cyklistů při jízdě na kole a proč bolí. V souvislosti s tím poukázala na pět protahovacích cviků, kterými si cyklista může chránit zdraví.
Od ztuhlosti a bolesti namožených zádových svalů může pomoci obyčejný tenisák, ale i pouhé ležení na speciální podložce Pranamat ECO. S fyzioterapeutkou Mgr. Kateřinou Honovou přinášíme tipy, jak k domácí masáži přistupovat, na co se jednotlivé pomůcky hodí a jak je používat, a kdy už raději oslovit odborníka.
Protahování, někdy označované jako strečink, je snad jedna z nejmíň oblíbených činností souvisejících se zdravým běháním. I přesto, že protahování zásadně ovlivňuje regeneraci, případně aktivaci našich svalů, je často opomíjenou aktivitou. Fyzioterapeutka Mgr. Zuzana Ožanová pro vás lenochy vypíchla minimum, které byste měli cvičit.
Gratulujeme, během tří týdnů a tří článků jste si s námi vybudovali návyk ranního a večerního cvičení jógy a s tímto čtvrtým spějete do zdárného konce. Představujeme kompletní cvičení, za které vám tělo poděkuje. Sestavy jsou koncipované pro běžce, ale prospějí každému.
Jógový seriál je šitý na míru běžcům, ale prospěšný je samozřejmě každému. Třetí díl ze čtyř je třetí úrovní náročnosti. Pokud jste nás nestihli od začátku a chcete začít něčím lehčím, v článku najdete link na video s první i druhou úrovní.
Děsí vás složité jógové sestavy? S námi se naučíte jednu ranní a jednu večerní pěkně krůček po krůčku a nemusíte si dělat hlavu s tím, kam vás tělo pustí. Podle jogína Michala Večeři a videa to zvládnete hravě.
Sportování je obecně prospěšná věc, o tom netřeba pochybovat. Má to však jisté výjimky z pravidla – ostatně jako všechno. Základem je pochopit fakt, že sport bude pro vás prospěšný v případě, že jste na něj nachystaní. Pokud nejste, můžete si sportem i uškodit, jak tvrdí oblíbená teorie gaučového paradoxu fyzioterapeutky Kateřiny Honové. Přečtěte si její tipy jak cvičit či který roller používat.
Během čtyř týdnů se jednoduchými kroky naučíte speciální jógovou sestavu pro běžce a vybudujete si návyk, který vašemu tělu tak chyběl. Stačí tak malá chvilka ráno a večer, že nelze hledat výmluvy. A to je výzva, pojďme na to s jogínem Michalem Večeřou.
Dnes si pohovoříme o chybách, které blokují vaši snahu stát se dokonale flexibilními (opravdu je to důležité, věřte mi). Asi bych měla hned na úvod prozradit, že na věty typu „u mě to nemá cenu“, „nepůsobí to na mě“, nebo “moje svaly nejdou protáhnout“, mám silnou alergii, tak to, prosím, ani nezkoušejte.
Není nad to, být dostatečně flexibilní. Zejména v této době, kdy odpoledne neplatí to, co platilo ráno, o včerejšku nemluvě. Nebudeme však řešit flexibilitu mentální, ale probereme si téma flexibility měkkých tkání a vysvětlíme si, proč je důležitá.
Vždy mě mírně popuzovala některými běžci protlačovaná myšlenka, anglicky vyjádřená “Never give up”, čili něco jako nikdy se nevzdávám, nebo také doběhnout za každou cenu. Jednoduše mi to přišlo jako nesmysl tvrdit něco, co se může velmi rychle změnit, zvláště u ultramaratonu. Například v mém případě už v tom prvním jsem z dvanáctihodinovky zvládl jen asi čtyři hodiny a končil jsem z důvodu vyčerpání.