Úvod Inspirace Knihy o běhání: trénink na maraton i strhující příběhy. Kterou si přečtete?

Knihy o běhání: trénink na maraton i strhující příběhy. Kterou si přečtete?

od Karel Holub

Osobní tip: Joshua Foer – Šetři se, Einsteine!

Šetři se, Einsteine sice není o běhání, ale stejně stojí za přečtení. Žijeme v době to-do listů a připomínek synchronizovaných mezi několik zařízení najednou. Spoléháme se na pomůcky a přestáváme využívat vlastní paměť. Přitom trénink a využívání obrovského potenciálu lidského mozku a jeho schopností pamatovat si bylo velmi ceněnou dovedností mnoha civilizací.

Joshua Foer se rozhodl vyzkoušet trénink paměti sám na sobě. Výsledky ho překvapily a svět paměťových šampionů ho pohltil natolik že se rozhodl účastnit soutěží v paměťových dovednostech. Naučil se využívat metody paměťového paláce a zvládl schopnost zapamatovaní obrovského množství informací v krátkém čase.

Šetři se, Einsteine! je velmi čtivé vyprávění plné užitečných technik a triků, které může použít každý, kdo si chce zlepšit paměťové schopnosti. Nečekejte ale žádnou suchopárnou příručku osobního rozvoje. Joshua vypráví příběh a čtenáře vtahuje do světa poněkud (více či méně) excentrických paměťových atletů.

1

Okomentovat

Vyplněním tohoto formuláře souhlasíte s uložením a používáním Vašich dat na našem webu

Související příspěvky

Naše stránka používá soubory cookies k zajištění kvalitního obsahu. Pokud budete pokračovat s využíváním stránky, tak automaticky souhlasíte. OK