Pohyb

Bolest svalů a léčba

Hyperaktivita jako prokletí i superschopnost. Jak si ADHD rozumí se sportem?

„Musím pořád něco dělat – asi jsem taky hyperaktivní,“ někdy žertujeme na účet diagnózy, o které se v posledních letech mluví čím dál častěji. Vhodně zvolený pohyb přitom při „skutečném“ ADHD opravdu přináší úlevu. A co víc – v některých sportech lze tuto poruchu dokonce zúročit. Přečtěte si, jak s ADHD (za)cvičit a proč se předem nevzdávat svých sportovních snů.

Více

Dámy, zahoďte podprsenky. Pánové, trenky dolů. Konec kožním trablům při sportu v létě

Léto je tady, teploměr se šplhá k rekordům a vy se chystáte na sportovní dobrodružství. Ale co vaše pokožka? Je lepší se oholit a riskovat podráždění, nebo nechat přírodu být a doufat, že se to obejde bez malérů? V tomto článku se podíváme na to, jak horko a sport ovlivňují naši kůži, jaké kožní problémy mohou nastat a jak se jim vyhnout. Přečtěte si naše tipy a triky, jak zvládnout léto v plné kráse a pohodě, i když teplota stoupá tak vysoko, že byste na chodníku mohli smažit vajíčka!

Více

10 tisíc kroků denně: přežitý mýtus, nebo minimum, které musíte odchodit?

0 tisíc kroků. To je léta tradované optimum, které by měl člověk za den nachodit. Tedy bylo – do doby, než nedávná studie vyvrátila zakořeněnou mantru tohoto kulatého čísla. Teď totiž frčí číslo 4! Přesně 4 tisíce kroků denně! Není to málo, Antone Pavloviči? Kolik tedy musíte nachodit a proč na tuhle otázku neexistuje jednoduchá odpověď?

Více

Rozcvička musí být! Takže jedeme: žabička, kočička, dřep. Domácí cvičení, díl čtvrtý

Auuu! Slyšeli jste to? To bylo rameno toho pána, co před chvílí ještě seděl v kanceláři u počítače a rovnou skočil do fitka zvedat činky. Na co zapomněl? Přece na rozcvičku a rozhýbání před tréninkem. V minulém díle našeho seriálu jsme se podívali na tipy na správné rozehřátí těla. Dnes rozebereme další část předtréninkové rutiny – mobilitu, strečink a aktivaci. 

Více

Fakt zvládnete dřep? Dokažte to v naší 30 denní výzvě.

Dřepkins i po 20 letech? Žádný problém! Když se hluboký dřep dělá správně, na bolavá kolena má dokonce blahodárný účinek! S čím ještě vám může tento cvik pomoci? V článku najdete 5 důvodů, proč se vrhnout na naší dřepovací výzvu. Věděli jste, že umí pomoci i s trávením? Tak čtěte dále!

Více

Jak běhat s rýmou a nezhoršit si zdravotní stav

Jde to vůbec dohromady? Během studeného období roku časté dilema běžců. Otázka totiž není, jestli vůbec tato situace nastane, ale kdy a v jaké míře. Nudle u nosu, plné dutiny, kapesník po ruce. Tréninkový plán říká, že není čas ztrácet čas, tělo volá po odpočinku a hlava panikaří. SOS! Jak poznat, kdy to přeběhat, a kdy si raději dát pauzu?

Více

Jaro bez únavy. Několik osvědčených způsobů, jak znovu nabrat energii

Příroda se probouzí, ale vy jste jako praštění palicí? S nepříjemným rozpoložením, kterému přezdíváme jarní únava, se během března či dubna potýká většina z nás. Mezi typické příznaky patří svalová slabost, snížená chuť k jídlu, poruchy spánku a koncentrace, změny nálad, ztráta motivace, přecitlivělost na světlo, bolest hlavy či kloubů, ale i nevysvětlitelný smutek nebo podrážděnost. Náchylnější na tyto neduhy přitom bývají ženy a lidé trpící alergiemi. Přečtěte si, co za neoblíbeným fenoménem jarní únavy stojí a jak můžete zmírnit její průběh.

Více

Za tenhle cvik vás budou záda milovat. V jednoduchosti je krása

Jak vypadá typický den v životě takové páteře? Nejdřív sezení na kancelářské židli, kde tělo pozvolně sjíždí dolů, do hrbatého tvaru slavného zvoníka u Matky Boží. Po práci pár tisíc otřesů při běhu, nějaké to cvičení a ohýbání různým směrem. A večer zase trocha hrbení se na gauči nebo u stolu, než se konečně natáhne do postele. Je vám tahle nešťastná páteř povědomá? Tak ji s námi udělejte spokojenější!

Více

Běhání při menstruaci nemusí být tabu: pohrajte si s intenzitou tréninku a naslouchejte tělu

V období menstruace se ženské tělo i psychika potýká s o něco větší zátěží než obvykle. Plácnout sebou na gauč a celý týden nehnout ani brvou ale nemusí být to nejlepší řešení. Naopak – vhodně zvolená fyzická aktivita umí tyto dny výrazně zpříjemnit. Přečtěte si, jak sladit běhání s menstruačním cyklem a co se vyplatí brát v potaz.

Více