Výživa

Běh a hubnutí, jak jíst a pít při sportu

Dárky od 50 korun: Máte doma sportujícího ”magora”? Třeba zrovna tohle potřebuje

Občas je to oříšek, aby jeden vymyslel, co dát tomu druhému jako dárek. O to víc, když je dotyčný vášnivý sportovec, který má ve vašich očích už přece všechno. Ale opak je pravdou. Sice se už boty, věci na posilování, funkční oblečení, různé cyklistické vychytávky a počet kol postupně integrovaly do vaší domácnosti a okupují různá zákoutí, to ale neznamená, že není ještě spousta věcí, které by se mu mohli rozhodně a nutně hodit. Tady je několik tipů přímo od redaktorů RUNGO.cz. Třeba vám pomohou. 

Více

Řepa vás nakopne aneb tipy a triky, jak doplnit energii při sportu

Každá sportovní aktivita je náročná na energii, kterou člověku bere. Vlastně i proto sportujeme –⁠ abychom spálili kalorie, které se v našem (a na našem) těle ukrývají. Když je ale aktivita delší (typicky běh nad alespoň pět kilometrů) nebo je aktivit v průběhu krátkého časového období více (dvoufázový trénink nebo i těžší tréninky v tréninkovém plánu), je třeba pro optimální výkon energii rychle doplnit. 

Více

”Éčka”, která jsou na blacklistu. Váš seznam na ledničku a nákupní lístek

“Nejez to! Nevidíš, kolik je v tom éček?” Často planý poplach vyvolaný neznalostí problematiky potravinových aditiv. Ne nebudeme tady obhajovat konzumaci potravin obsahujících konzervanty, barviva a přísady, ukážeme vám však, co si pod jednotlivými čísly následujícími za písmenem E můžete představit. Která čísla jsou neškodná, kterým se naopak vyhnout přiblížil redaktor a poradce pro výživu a člen aliance výživových poradců Martin Kubala.

Více

Toskánský Mordor, který se mi vytetoval do srdce aneb na trase Strade Bianche 

Přes 180 kilometrů, 3 000 nastoupaných metrů, kolem 35 kopců a kopečků a hlavně 11 šotolinových úseků. Tak to je trasa Strada Bianche, cyklistického závodu, ve kterém si neoddechnete. Strmé toskánské výjezdy a sjezdy nic neodpustí. A ty scenérie, ach. Na tohle jsem se od konce února připravoval s tím, že si to už strašně dlouho chci zkusit zajet. Nepodařilo se, na 130. kilometru, kdy se můj tep stále nesnižoval pod 155, jsem jako kardiak doznal, že to stačilo. Prozatím.

Více

Není špek jako špek. Typ „jablko“ je ohroženější

Přeměřte se doma v pase a zjistěte, jak na tom jste. Obezita je slovo, které v souvislosti sám se sebou člověk slyšet úplně nechce. Že je zdraví škodlivá a ani při pohledu do zrcadla svého nositele nepotěší, není žádnou novinkou. Bohužel se alespoň okrajově se dotýká i lidí, kteří to o sobě netuší.

Více

Šílený mi přišel doplněk stravy, který měl v sobě THC a steroidy, říká Martin Vlček

Prodej sportovních výživových doplňků je jeden obří byznys. Výrobci se předhánějí se superlativy u svých produktů, barevně přeplácané produkty nás atakují z regálů nejen ve specializovaných prodejnách a eshopech, ale i v běžných supermarketech. Jeden by si pomalu myslel, že sportovat bez nějakého toho doplňku není snad ani možné. Když už se pro nějaký rozhodneme, tak je to často ruská ruleta, protože složení na etiketě nemusí vůbec odpovídat realitě. Jak se v tomhle všem vyznat, na co si dát pozor, co je pro naše tělo dobré a co naopak? V rozhovoru s produktovým managerem Martinem Vlčkem z firmy Inkospor se vám na tyto otázky pokusíme odpovědět.

Více

Oslavili jste 60? Pravidla pro příjem bílkovin se mění

Lidé, kteří aktivně sportují, se obvykle o svůj zdravotní stav a dobrou kondici zajímají. A aby naše těla fungovala tak, jak mají, je třeba se kvalitně stravovat. O tom, na co by se měli ve výživě zaměřit především starší sportovci, jsme si povídali s nutriční terapeutkou Mgr. Evou Veličkovou Hvoreckou.

Více

Diety roku: Vysoký krevní tlak? Pomůže stravovací režim DASH

Za dietou DASH stojí vědci a zařadila se také mezi žebříček diet, jež patřily mezi ty světově nejúspěšnější za uplynulý rok, o kterých informoval Magazín U.S. News & World Report. Pomáhá snížit krevní tlak. Zeptali jsme se na názor nutriční specialistky Kristýny Báčové, DiS.

Více